Vágner poprvé hlavním koučem, v Hradci povede juniory. Končí Pánek

Martin Vágner | Foto: Markéta Křížová, hc-kometa.cz

Se změnami v realizačních týmech vstoupili do přípravy na novou sezonu také mládežníci v Hradci Králové. Nové trenéry mají junioři i dorostenci, skončil totiž dosavadní kouč dorostu Václav Pánek.

Pánek vedl dorostence v posledních dvou sezonách, které byly v podání Mountfieldu výsledkově povedené. Vždy skončil na hokejkách pozdějších mistrů – loni to bylo v semifinále s Plzní, letos ve čtvrtfinále s Třincem.

Ke kategorii U17 se podle informací na klubových stránkách právě po dvou letech vrací Jiří Janoušek mladší, jenž mezitím trénoval juniory. Spolupracovat bude dokonce i se svým otcem, dále Filipem Luňákem a také novým přírůstkem v akademii Emilem Veselým.

Jiří Janoušek mladší

Jiří Janoušek mladší | Foto: Martin Voltr

Uvolněnou pozici hlavního kouče juniorky „zaplní“ Martin Vágner, jehož stále ještě můžeme řadit mezi začínající trenéry. V posledních čtyřech sezonách sbíral ostruhy jako asistent u dorostu i juniorů, nyní ho čeká nová a náročnější role.

Trenérské změny v mládežnických extraligách

Po velké facce se k juniorům Liberce vrací Jiruš: Je před námi nová cesta »
Od velbloudů zpátky do Varů! Arnošt střídá u juniorky Eismanna »
Srdínko zamířil k rivalovi, povede mladé Berany. Ti hlásí i další nové trenéry »
Restart budějovické mládeže! Nedorost přivedl Skuhrovce, Vrbatu a další »
Trenér Beran po (ne)sestupu v Olomouci skončil. Vrací se do Komety »

39letý Vágner čerpá i z nedávno ukončené aktivní kariéry. V profesionálním hokeji dohrával v ročníku 2019/20. Rodák z Jaroměře má na kontě 139 extraligových startů za Pardubice, České Budějovice, Ústí nad Labem a Třinec, v Hradci Králové si nicméně nejvyšší soutěž nezahrál.

Těsně před příchodem extraligy do města vedl tehdejší Královské lvy jako kapitán. Delší dobu potom nosil céčko na dresu v Ústí, než se kvůli narození syna znovu vrátil domů na východ Čech.

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

U juniorky Mountfieldu, která v uplynulé sezoně zklamala a skončila v extralize předposlední, budou Vágnerovi asistovat Lukáš Král, Miroslav Řehák a nově také Tomáš Hamara od A-týmu.

Devátou třídu bude mít i nadále na starosti Luboš Dvořák, další mužstva povedou od nejstarších Bohdan Višňák, Petr Luštinec, Emil Veselý, Denis Martinec, Aleš Steklík, Jiří Janoušek mladší, Tomáš Kulich a Patrik Stehno.

Luboš Dvořák

Luboš Dvořák | Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz