Velká škoda! Osmnáctka ztratila vedení 2:0, v Příbrami končí bez úspěchu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Tři zápasy, ani jedno vítězství. Čeští reprezentanti do 18 let na akci proti Rusům v Příbrami neuspěli, ztratili totiž i výborně rozehraný poslední duel. Rychle sice vedli o dva góly, jenže ve třetí třetině dopustili rychlý obrat během půlminuty a prohráli 2:5.

HokejkaTV

Čeští trenéři pro třetí duel sáhli ke změnám v sestavě, co však zůstalo stejné, že největší hrozbu pro soupeře představovaly první dvě formace. Právě ty se postaraly o skvělý brankový vstup.

V rozmezí 10. a 12. minuty domácí tým udeřil hned dvakrát a v obou případech u toho byl Tomáš Chlubna. Nejdřív se mu vyplatil neúnavný forčeking, Rusové mu totiž po špatném odskoku puk darovali a český kapitán je potrestal. Potom hned v první přesilovce přeposlal Malátovu nahrávku Stanislavu Vrhelovi, jenž krásnou akci zakončil přesně!

Brzy ale právě Chlubnův faul znamenal trestné střílení, které ještě Kochanin neproměnil. O 21 sekund později však ujel znovu a zakončil mezi betony Nicka Malíka. Vedení 2:1 vydrželo národnímu týmu přes celou druhou třetinu. Do ní nastoupila sborná o dost aktivněji, vzrušení přinesla bitka Naara s hvězdným Pašinem, který v Příbrami překvapivě neskóroval.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Češi pak podobně jako ve druhém utkání dostali početní výhodu pět na tři, tentokrát dokonce v délce minuty a 22 sekund! Jenže ani takovou možnost nevyužili, což je v konečném účtu mrzelo nejvíc. Zejména Vrhelovi chyběl při dorážce kousek. Střídačce potom zatrnulo při faulu na Chlubnu, který byl hodně otřesený, ale po pár minutách se vrátil do hry.

Malík čelil ve druhé třetině jen pěti střelám, třetí část se ale bohužel jeho týmu vůbec nepovedla... Pasáž hrůzy prožil ve 43. minutě, kdy inkasoval dvakrát v rozmezí 26 sekund. Nejdřív Pašinovu střelu dorazil volný Muchamadullin, pak mladíci nezachytili Kisakova, jenž zakončil parádní slalom do růžku.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

To samozřejmě domácí bojovníky psychicky hodně nalomilo. V přesilovce měl ještě Jiruš možnost vyrovnat, ale pak už přišla definitivní rána. Za obránci zůstal volný Chusnutdinov, jenž opět překonal brankáře nechytatelným zakončením pod břevno.

Za stavu 2:4 ještě Češi hráli další početní výhodu, tu zesílili odvoláním Malíka, jenže Kostěnko trefil přes celé hřiště prázdnou bránu a uzavřel skóre na stavu 2:5. Rusové pak ale ještě udělali za utkáním velkou kaňku, když se po závěrečné siréně zbaběle vrhli na české hráče. Podobně jako loni v Příbrami tedy „nezklamali“ a ukázali, že ne všechno mají úplně dobře srovnané.

Z celkového pohledu to nemohlo nic změnit na třech úspěších sborné. Poslední porážka bolela svěřence Karla Berana jasně nejvíc, protože zas tak špatně se v Příbrami nepředvedli.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ČESKO – RUSKO 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 10. Chlubna, 12. Vrhel (Chlubna, Malát) – 17. Kochanin (Kirsanov), 43. Muchamadullin (Pašin, Burujanov), 43. Kisakov (Zugan, Vaščilin), 53. Chusnutdinov (Kochanin, Muryljov), 56. Kostěnko (Muchamadullin, Ťutněv).
Rozhodčí: Padevět, Souček – Jindra, Zika.
Vyloučení: 4:10, navíc Vaščilin 10 minut a Kirsanov (oba Rusko) trest ve hře.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 33:31 (12:11, 12:5, 9:15).
Diváci: 184.
Nejlepší hráči: Vladimír Kremláček – Ignat Kochanin.
Česko: Malík – Bláha, Kremláček, Krutil, Hampl, Kovář, Talafa, Naar, Hrádek – Chlubna, Koláček, Malát – Slavíček, Vrhel, Rouha – Stehlík, Mácha, Ministr – Jiruš, Luža, Slanina. Trenéři: Beran, Plodek a Skuhrovec.
Rusko: Motorygin – Mysljajev, Romko, Muryljov, Kirsanov, Kostěnko, Muchamadullin, Jegorov, Vaščilin – Averšin, Šumilin, Ryčkov – Trinějev, Chusnutdinov, Kochanin – Pašin, Ťutněv, Burujanov – Šujdin, Zugan, Kisakov. Trenéři: Golubovič, Znarok, Potapov, Popov a Davydov.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz