Velká výzva před Nemcem. Zlepšil jsem bránění i hru do těla, říká

Šimon Nemec | Foto: nhl.cz

Šimon Nemec svým progresem dokazuje, jak se z ofenzivního obránce může postupně stát tvrdý bek, přes kterého sotva projdete. Ne, že by to byla jeho volba. Ale pro působení v Severní Americe je to prostě potřeba.

„Myslím, že jsem se díky hře v oslabení zlepšil v defenzivní hře," cituje nadějného Slováka ve službách New Jersey ligový web. „Předtím jsem se do oslabení nezapojoval, ale v minulé sezoně jsem v nich hrál víc než v přesilovkách. Díky tomu se ve vlastním pásmu skvěle orientuju."

Nemec byl vybrán jako dvojka draftu v roce 2022, nicméně skok do NHL by byl ve své první sezoně za oceánem velký, proto působil na farmě. Kromě toho, že se zlepšil v obraně, si v 65 zápasech AHL připsal i velmi solidních 34 bodů (12 gólů, 22 asistencí).

„Protože má tendenci mít vliv na hru, má ofenzivní sklony. O tom jsme spolu hodně mluvili," řekl trenér Uticy Kevin Dineen.

„Je to opravdu vyspělý kluk a potřebuje vědět, že může mít vliv na hru, i když třeba nemá žádný bod. Může skvěle bránit a pomáhat týmu."

„Je to opravdu vyspělý kluk a potřebuje vědět, že může mít vliv na hru, i když třeba nemá žádný bod. Může skvěle bránit a pomáhat týmu. Vrátím se k Ricku Nashovi, se kterým jsem byl v Columbusu. Ve všestranného hráče se vyvinul, když byl postaven do zodpovědnější role a nehledělo se na něj jen jako na ofenzivní sílu. To platí i pro Šimona," dodal.

Nemec má po své těžké sezoně za sebou solidní letní přípravu a před tréninkovým kempem si zahrál s mezi mladíky na turnaji v Buffalu.

Šimon Nemec

Šimon Nemec | Foto: nhl.com

„Myslím, že bych měl být lídrem tohoto týmu," řekl Němec. „Řekl bych, že jsem to ve své hře ukázal, cítil jsem se dobře."

Nemec uvedl, že fyzická stránka hry je jednou z dalších oblastí, na kterou si pomalu zvyká poté, co v letech 2019 až 2022 strávil tři sezony v Nitře ve slovenské nejvyšší soutěži.

„Myslím, že tuto část hry musím zlepšit, protože nemůžete hrát v Severní Americe, když neumíte hrát fyzicky," ví už dobře. „Pořád to není tak dobré, jak bych chtěl. Fyzická hra je v NHL těžší, než jsem si myslel."

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz