Velký obrat ve hře i ve skóre! Osmnáctka napodruhé uspěla

Foto: Jakub Homoľa / HockeySlovakia.sk

Čeští hokejisté do 18 let zvládli odvetu proti slovenským vrstevníkům. I když ve čtvrté minutě prohrávali už 0:2, od druhé třetiny předváděli diametrálně odlišný výkon a po zásluze skóre otočili na 3:2.

Aplikace Tipsport extraligy

Zatímco v prvním utkání se dal slabý start českého týmu naprosto chápat, tentokrát bylo bohužel ještě výrazně hůř. Třináct minut se Češi absolutně nedostali do hry a po 188 sekundách prohrávali už o dva góly!

Za záda brankáře Krále nejprve snadno zavěsil Ondrej Molnár a v přesilové hře tečoval Mešárovu nabídku mezi betony Jakub Demek – 2:0. Dlužno říct, že přesilovku měli hrát jasně Češi, ale rozhodčí netrestali faul na koleno Marka Chvátala. Třetí pohromu při sólu Šotka zažehnal v poslední chvíli vracející se bek.

Až potom ukázali Petrovi svěřenci první kloudnou akci, zakončení benjamínka Šapovaliva v přečíslení vytáhl gólman Eliaš. Do druhé třetiny už naštěstí nastoupil naprosto jiný tým, který si šel za obratem.

Vytrvalý tlak vedl ke dvěma přesilovkám. V té první vystřihl Jakub Brabenec krásný slalom a vybídl Petra Moravce, jehož šanci dokončil před prázdnou klecí právě Matyáš Šapovaliv. Krátce po skončení další výhody se do Jasečkovy chytré nabídky opřel Jakub Šedivý a bylo vyrovnáno – 2:2!

Domácí trenéři reagovali oddechovým časem a českou lavinu se jim podařilo zpomalit. Ale zastavit nikoli. Mezi dalšími možnostmi vyčnívala ta Chmelařova, v přečíslení neotočil skóre ani Měchura. Převaha národního mužstva potom zase narůstala a znovu ji přiživily početní výhody.

V předbrankovém prostoru se hodně prosazoval reprezentační debutant Josef Krejsa, velmi dobře působil i Jaroslav Chmelař, který byl na své druhé akci. Kdyby právě tahle dvojka proměnila aspoň některé z vyložených šancí, bylo už dávno hotovo.

Obrat završil „až“ v 51. minutě Jakub Brabenec. A jak jinak než z přesilovky. Křižným pasem ho vybídl Lukáš Pajer, útočník extraligové Komety pak procedil puk za Eliaše. Ten v závěru pochytal ještě další spoustu českých příležitostí, zatímco jeho spoluhráči se na nic nezmohli.

Česká reprezentace vyhrála druhou třetinu na střely 15:6 a třetí dokonce 17:2! Navzdory bídnému startu naprosto zaslouženě slavila vítězství, které jen mělo být výraznější. V Piešťanech tak odčinila úvodní nezdar.

SLOVENSKO – ČESKO 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Molnár (Šramaty, Dvorský), 4. Demek (Mešár, Bačo) – 27. Šapovaliv (P. Moravec, Brabenec), 29. Šedivý (Jasečko, Machů), 51. Brabenec (Pajer, Ticháček).
Rozhodčí: Novák, Hronský – Jedlička, Durmis (všichni Slovensko).
Vyloučení: 7:6, navíc Krejsa (Česko) 10 minut.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 13:36 (5:4, 6:15, 2:17).
Bez diváků.
Slovensko: Eliaš – Groch, Nemec, Miklovič, Kapičák, Socha, Kmec, Krakovský, Žabka – Bačo, Demek, Mešár – Žlnka, Petrovský, Sýkora – Molnár, Dvorský, Šramaty – Šotek, Suchý, Danielčák. Trenéři: Feneš, Tartaľ a Žabka.
Česko: Král – D. Moravec, Ticháček, Machů, Šedivý, Špaček, Pinkas, Cubo, Chvátal – Chmelař, Szturc, Krejsa – P. Moravec, Brabenec, Ryšavý – Pajer, Šapovaliv, Altrichter – Jasečko, Měchura, Brada. Trenéři: Petr, Martinec a Skuhrovec.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz