Velký progres syna vítkovické legendy: Irgl podepsal v Chance lize

Denis Irgl | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Další novinku z tvořícího se kádru pro nadcházející ročník představil prvoligový Prostějov. K Marku Štipčákovi přivedl do brankoviště teprve dvacetiletého Denise Irgla – syna bývalého elitního forvarda Zbyňka Irgla.

Irgl se v uplynulém ročníku zařadil mezi největší objevy druhé ligy. Ač byl věkem stále ještě junior, mezi vítkovickými mládežníky odchytal už jen jedenáct zápasů v dlouhodobé části DHL extraligy (s úspěšností 91,58 %) a poté jim vypomohl v play off (94,44 %). Na postup přes předkolo s Pardubicemi to nestačilo.

Mnohem víc času strávil v Šumperku. Za Draky nastoupil do 36 utkání, byl tak nejen jasně nejvytěžovanějším juniorským gólmanem v soutěži, ale i čtvrtým nejvytěžovanějším brankářem vůbec!

Už jen to svědčí o tom, jak výtečně svůj nástup do seniorského hokeje zvládl.

„Denis má celou kariéru před sebou a my si od něj slibujeme, že ze své výchozí pozice bude svým dvěma kolegům velmi intenzivně šlapat na paty.“

Odměna v podobě posunu do vyšší soutěže na sebe nenechala čekat. Denise Irgla zlanařil především jako volbu pro budoucnost ambiciózní Prostějov.

„I když brankář, tak kluk z velmi známé hokejové rodiny. Denis má celou kariéru před sebou a my si od něj slibujeme, že ze své výchozí pozice bude svým dvěma kolegům velmi intenzivně šlapat na paty,“ uvedl pro klubové stránky hlavní trenér Jestřábů Martin Janeček.

Irgl udělal v posledních letech velký progres. V dorostu se nejprve oťukával v nižších soutěžích, covidová stopka mu zhatila plnohodnotný nástup do extraligy. Mezi juniory už si ale rychle vybojoval místo na slunci a skvělé výkony v ročníku 2022/23 (93,15 %) mu vynesly i premiérovou šanci v juniorské reprezentaci.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Pokud bude ve své cestě pokračovat, může brzy rozrazit dveře do velkého hokeje.

„Nabídka mě určitě hodně potěšila. Prostějov hraje vršek tabulky a je to tým s velkými cíli. Pro mě jako mladého gólmana jsou to ideální podmínky k hokejovému rozvoji,“ prohlásil mladík pro stránky lhkjestrabi.cz. „Do každé sezony jdu s těmi největšími cíli. Hlavní je jít krok po kroku. Momentální cíl je si vybojovat své místo v týmu.“

Na Vítkovice i Šumperk bude vzpomínat jedině v dobrém. „Ve Vítkovicích je výborné zázemí pro hokejový rozvoj a pro mě jako brankáře bylo obrovské plus trenér gólmanů pan Falter. A Šumperku jsem strašně vděčný za tu šanci, kterou mi poslední rok dali,“ řekl s nadšením.

„Do každé sezony jdu s těmi největšími cíli. Momentální cíl je si vybojovat své místo v týmu.“

„Měl jsem možnost si zachytat seniorský hokej a cítím, že mě to strašně moc posunulo. Sám jsem zpočátku nevěděl, co od toho čekat, ale bylo to dobré rozhodnutí. Taky jsem vděčný fanouškům, kteří po celou sezonu vytvářeli parádní atmosféru,“ doplnil.

Tvořící se kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Denis Irgl, Marek Štipčák.

Obránci: Jakub Babka, Petr Krejčí, Jakub Kubeš, Aleš Poledna, Adam Studený, Petr Šidlík.

Útočníci: Jakub Illéš, Mikuláš Jenčovský, Pavel Jenyš, Tomáš Jiránek, Matěj Korčák, Radek Pilař, Jan Slanina, Jan Veselý.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz