Velký třesk ve zlínské mládeži! Berani se propojí s Tigers

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nové vedení, nové vize. Pro hokejový Zlín to platí i na poli mládeže. Jako manažer k ní v průběhu sezony nastoupil Jan Pravda, který v rozhovoru na klubových stránkách nastínil, jaké změny má v plánu.

Do „týmu“ nového generálního manažera Roberta Hamrly přišel Jan Pravda společně se Zdeňkem Sedlákem. Vzhledem k tomu, že oba stáli v roce 2020 u zrodu druhého klubu ve městě, Tigers Zlín, nyní sáhli k očekávaným krokům.

Oba spolky teď budou velmi úzce spolupracovat.

„Koncepce zahrnuje společný nábor, kde je cílem zvýšit aktuální počet dětí z cca. 50 na 100 dětí. V mládežnických kategoriích dojde na základě smlouvy o spolupráci k propojení Beranů s Tigers tak, aby děti hrály co nejvíce,“ nastiňuje Pravda v rozhovoru pro webové stránky beranizlin.cz.

„V akademii vytvoříme dvě mužstva, která budou fungovat v systému A-tým a B-tým. Na základě výkonnosti mohou hráči přecházet i během sezony.“

„To znamená, že zde budeme mít dva týmy s cca. 15 hráči, kteří se budou rozvíjet pod vedením profesionálních trenérů. Role šéftrenéra se ujal Zdeněk Sedlák, jenž bude vše koordinovat,“ líčí.

Velmi těsné propojení bude fungovat i v akademických kategoriích, tedy dorostu a juniorce.

„Na úrovni akademie dojde ke sloučení těchto týmů. Na základě try-outu budou hráči rozděleni do týmu pro extraligu a nižší ligu. V akademii vytvoříme dvě mužstva, která budou fungovat v systému A-tým a B-tým. Na základě výkonnosti mohou hráči přecházet i během sezony, vytvoříme tím potřebnou konkurenci,“ popisuje Jan Pravda.

Jan Pravda

Jan Pravda | Foto: beranizlin.cz

Výsledkem by měl být větší počet talentů pro zlínské seniorské mužstvo. „Snažíme se to realizovat už v probíhající sezoně. Hru za A-tým si již vyzkoušelo 7 juniorů. Chceme, aby se hráči rozehrávali v seniorských kategoriích. Ať už ve Zlíně, nebo případně na farmě ve Vyškově,“ říká Pravda.

Nové vedení Beranů si ale uvědomuje, že bez vylepšení zázemí to nepůjde. Zimní stadion Luďka Čajky už pamatuje hodně. Celkové rekonstrukce se jen tak nedočká, dílčích úprav by však měl.

„Bohužel jsme mezi sezonami časově velmi omezeni, ale pokud seženeme dostatek prostředků, budeme se snažit udělat maximum možného.“

„Nutně potřebujeme opravit a zlepšit podmínky v šatnách mládeže, opravit prostory určené pro off-ice přípravu a regeneraci a samozřejmě kabinu A-týmu. Bohužel jsme mezi sezonami časově velmi omezeni, ale pokud seženeme dostatek prostředků, budeme se snažit udělat maximum možného,“ slibuje Pravda.

„Taktéž věřím, že se k nám přidají třeba i další partneři a místní firmy, kteří nám pomůžou výrazně zlepšit podmínky pro sportování,“ pokračuje v rozhovoru na klubových stránkách.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zatímco zlínský A-tým loni spadl do první ligy, junioři i dorost stále působí v extralize. Pokud je o Tigers, ti aktuálně mají kromě žákovských kategorií obsazený dorost, který pod Sedlákovým vedením usiluje o postup do druhé nejvyšší soutěže.

Hokejové „ovoce“ je ale je jen jedna stránka nové zlínské koncepce. Pravda se už v dřívějších rozhovorech netajil inspirací rakouským Salcburkem, jehož akademie patří k nejvyhlášenějším v Evropě.

„Vše, co plánujeme, bude fungovat jen za podmínek kvalitního vzdělání.“

Jasně, vzhledem k finančnímu zázemí je to poněkud vysoká laťka, ale ve Zlíně by chtěli nabídnout sportovcům také komplexní program výchovy. Nejde jen o hokej, zásadní je i propojení se školou.

„Vše, co plánujeme, bude fungovat jen za podmínek kvalitního vzdělání, které se snažíme hráčům zabezpečit na základních a středních školách. Nedávno jsme se například podíleli na vytvoření nového zaměření v rámci SPOŠ trenérství a sportovní management. V rámci projektu Univerzity Tomáše Bati se také podílíme na vytvoření nového studijního oboru Sportovní management, který by měl být otevřen již v příštím období,“ popisuje Pravda.

„V neposlední řadě nabídneme řešení v základním vzdělávání a kvalitní zázemí, ubytování, stravování a vybavení, které je dnes v prestižních týmech nutností. Do budoucna plánujeme i sportovní spolupráci s UTB. Univerzitní hokej začíná být v Česku populární,“ doplňuje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz