сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Víc než hokej. Čtveřice kanadských juniorů zachránila lidský život

Jake Chiasson, Calder Anderson, Nolan Ritchie a Ben Thornton | Foto: Tim Smith / The Brandon Sun

6. prosince 2022, 10:54

Daniel Krátký

Po skandálech vysvitlo v kanadském prostředí juniorského hokeje světlo. Všechno zkrátka není tak zlé, jak by se mohlo zdát. Na povrch se totiž dostal příběh, kterak čtyři hráči týmu Brandon Wheat Kings z WHL zachránili muže, jenž chtěl skočit z mostu.

Jména hrdinů zní Jake Chiasson, Calder Anderson, Nolan Ritchie a Ben Thornton. O jejich příběhu úterního večera se podělil tamní The Brandon Sun.

Mladíci spolu minulé úterý autem projížděli skrze město, když najednou zpozorovali muže, který sedí na kraji mostu a podivně se kouká dolů. Že se jedná o poměrně podivnou situaci, prolétlo hlavou všem, včetně Nolana Ritchieho, jenž v tu chvíli seděl za volantem.

Po chvilce přemýšlení se čtveřice hokejistů rozhodla zastavit, aby následně Calder Anderson sroloval okénko u auta a zeptal se muže, jestli je v pořádku. Mezitím zase Jake Chiasson volal bezpečnostní složky.

„Vylezl jsem z auta a ptal se ho, jestli je v pořádku. Řekl mi, že věci se pro něj nevyvíjí dobře, že má poměrně temné myšlenky. Zeptal jsem, jestli mu můžeme nějak pomoct, a on souhlasil,“ vypráví Anderson, který byl od muže v tu chvíli vzdálený asi tři metry.

„Netroufl jsem si k němu jít blíže, Nechtěl jsem, aby cítil ještě větší tlak nebo úzkost,“ vysvětluje dvacetiletý centr Wheat Kings s tím, že v mezidobí na mostě zastavil také další člověk, který se pokoušel pomoci.

„Zeptal jsem, jestli mu můžeme nějak pomoct, a on souhlasil.“

Po příjezdu policie nakonec vše dobře dopadlo. Hlavně díky čtyřem mladým hokejistům…

„Jsme moc rádi, že jsme byli schopní pomoct k záchraně,“ říká mladičký osmnáctiletý útočník Ben Thornton. „Udělali jsme přesně to, co nás naši rodiče a všechny hokejové organizace učí,“ doplňuje o rok starší Jake Chiasson, mimochodem prospekt Edmonton Oilers.

Shodou okolností to bylo právě trio – Ritchie, Chiasson a Anderson –, které v ten den ráno přišlo k trenérům na kobereček kvůli vedení týmu…

O pár hodin později se ale ukázalo, že tým táhnou ti správní lídři.

„Co by se mohlo stát, kdyby nezastavili a nepromluvili s tím klukem na mostě? Ve středu po tréninku jsem jim řekl, že to, co udělali, je mnohem víc než hokej. Prokázali, že jsou opravdoví dospělí. Jejich čin byl heroický,“ těší generálního manažera a trenéra Brandon Wheat Kings, jímž je Marty Murray.  

„Ve středu po tréninku jsem jim řekl, že to, co udělali, je mnohem víc než hokej.“

Poslední dobou hokejovou Kanadou otřásá velké množství (vesměs sexuálních) skandálů, kvůli kterým hokejový svaz opustilo obrovské množství sponzorů. Navíc v podstatě padlo i vedení Hockey Canada…

„Víme, že je tu trochu takový stereotyp, že juniorští hokejisté nejsou úplně nejlepší a nejvzornější kluci. Myslím, že hodně lidí nás nevidí mimo led, nezná nás. Jsme stejní jako ostatní. Je škoda, že se musí stát něco takového, aby si lidé uvědomili, že nejsme tak špatní,“ mrzí nejstaršího z čtveřice – dvacetiletého forvarda Caldera Andersona.

On se svými spoluhráči totiž v úterý udělali správnou věc. Zachránili život. 

 

Jake Chiasson, Calder Anderson, Nolan Ritchie a Ben Thornton

Jake Chiasson, Calder Anderson, Nolan Ritchie a Ben Thornton | Foto: Tim Smith / The Brandon Sun

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz