Vydatná náhrada sedmnáctky: Po Rusech poletí do Finska

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pořádně náročný dvojboj má před sebou česká reprezentace do 17 let. Po domácím trojutkání s Ruskem vyrazí na náhradní turnaj za zrušenou World Hockey Challenge do Finska.

Fanshop národního týmu

Čeští hokejisté ročníku 2005 nejprve sehrají od středy 3. do pátku 5. listopadu tři zápasy s Ruskem v Turnově a Vrchlabí. Tým se v proměněném složení znovu sejde hned v neděli ve Velkých Popovicích a o dva dny později absolvuje přelet do Finska.

Ve městě Vaasa na západě země svede trojici náročných bitev mezi čtvrtkem 11. a sobotou 13. listopadu. Nejprve vyzve domácí tým, následně Švédy a na závěr Američany.

Zatímco na prázdninovém turnaji ale hráli Češi jen s americkou zálohou, teď už narazí na nejsilnější výběr z rozvojového programu. Ten je v tomto termínu pravidelně zlobil na startu kanadského turnaje World Hockey Challenge.

Podobně jako v případě šestnáctky, ani trenérský štáb Rostislava Vlacha ještě neoznámil kompletní nominaci na druhou akci. Jistou ji má třináct hráčů, zbytek jmen bude doplněn na základě výkonů na akci s Ruskem.

Obě těžké konfrontace určitě absolvují karlovarští Matteo Kočí, Matyáš Adámek a Adam Csabi, stejně jako plzeňský Josef Eichler, litvínovský Jan Šprynar a hradecký Pavel Šimek.

Jak trenéři avizovali, připojí se víc krajánků z Finska, Švýcarska a Švédska. V čele s exslávistou Jakubem Štanclem, jenž byl o prázdninách s 11 body v sedmi utkáních nejproduktivnějším hráčem národního týmu. A reprezentační debut zase čeká útočníka indiánů Jana Kučeru.

Nominace české sedmnáctky

Brankáři:
Michael Hrabal (Sparta Praha).

Obránci:
Matteo Kočí (Karlovy Vary), Josef Eichler (Plzeň), Vojtěch Husinecký (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci:
Matyáš Adámek, Adam Csabi (oba Karlovy Vary) Jan Kučera (Plzeň), Jan Šprynar (Litvínov), Pavel Šimek (Hradec Králové), František Albrecht (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Tomáš Holčák (Jyväskylä, Finsko), Jiří Felcman (Langnau, Švýcarsko), Jakub Štancl (Växjö, Švédsko).

Nominace bude doplněna v pátek 5. listopadu po trojzápase s Ruskem.

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Asistenti trenéra: Václav Eismann a František Ptáček
Trenér brankářů a videotrenér: Lukáš Mensator
Lékař: MUDr. David Jonáš
Fyzioterapeut: David Vrbický
Kustod: Josef Toma

Program turnaje ve Vaase

Čtvrtek 11. listopadu:
14:00 Švédsko – USA
17:30 Finsko – Česko

Pátek 12. listopadu:
14:00 Česko – Švédsko
17:30 Finsko – USA

Sobota 13. listopadu:
14:00 Finsko – Švédsko
17:30 USA – Česko

Začátky jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz