Zábranský v zámoří zabojuje. Po 2. draftu CHL jde do klubu, kde hrával Erat

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nestává se příliš často, aby byl některý junior podruhé draftován do CHL. V minulosti se to přihodilo například Jiřímu Sekáčovi, letos Liboru Zábranskému. Bývalý obránce Komety před dvěma lety zaujal tým Kelowna Rockets, letos si ho zamluvili zástupci Saskatoon Blades, kde mimochodem na přelomu milénia válel Martin Erat.

Nový fanshop

Kapitán loňské osmnáctky strávil v zámoří už dvě sezony, tu uplynulou končil v týmu Fargo Force z americké USHL. „Libor začínal v Kelowně, což je špičková organizace, která vychovala hodně hráčů pro NHL. Přechod do Kanady není snadný, u některého hráče trvá adaptace déle. Angažmá nebylo úplně podle představ, proto jsme hledali řešení," konstatuje Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest, jež hráče zastupuje.

Libor Zábranský se v průběhu uplynulého ročníku stěhoval do USHL. Což je soutěž, kterou v minulosti váleli třeba Martin Hanzal, Andrej Šustr a další později úspěšní hokejisté. „Libor tam ukázal, že je hokejista. Hrál výborně, šel hodně nahoru. Všimly si toho některé kluby CHL a oslovily nás s tím, že mají zájem," popisuje Spálenka.

Odchovanec Komety tedy podruhé zamířil do draftu CHL, teď už patří Saskatoonu. „Je to velmi kvalitní klub s bohatou historií a výčtem hráčů, kteří si odtud řekli o NHL. Z našich klientů tam působil třeba Matěj Stránský, který si u Blades vybojoval smlouvu s Dallasem," zmiňuje Spálenka. Zábranský je podle jeho slov dobře připraven na další výzvu a hodlá ji proměnit.

„Libor zabojuje o svůj sen, kterým je NHL. V Saskatoonu k tomu bude mít ideální příležitost. Zůstat v zámoří byla jeho jednoznačná priorita," upozorňuje. Případné úvahy o návratu do Komety, jejímž majitelem je Liborův tatínek, vůbec nebyly aktuální. „Bavili bychom se o tom možná v případě, že by to v CHL nedopadlo. Ale kluby zájem měly a čtvrteční draft to potvrdil," dodává Spálenka.

Člen kádru nové reprezentační dvacítky bude nastupovat za tým, kde kdysi startoval oslnivou kariéru Martin Erat. Lídr mistrů republiky 2017 a 2018 hrál za Blades v sezoně 1999-2000 a částečně i v té následující, kdy byl vyměněn do Red Deeru. Dres Saskatoonu z našinců oblékali rovněž Matěj Stránský, Libor Hájek, Zdeněk Bahenský nebo třeba David Němeček. Kromě Zábranského klub ve čtvrtek draftoval také jiného brněnského beka Radka Kučeříka.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz