Začalo to Tavaresem: Na mistrovství světa hraje šest jedniček draftu

John Tavares | Foto: Jakub Knap

Napěchované arény v Praze a Ostravě sledují v akci spoustu hvězd světového hokeje. Řada fanoušků ale možná ani neví, že mezi těmito hvězdami je i šest hráčů, kteří získali nejvyšší pozici na draftu NHL.

Nejstarší jedničkou draftu na probíhajícím MS je 33letý John Tavares. Toho si v roce 2009 vybrali z prvního místa New York Islanders, v jejichž dresu Tavares válel do roku 2018. Další kariéru spojil s Torontem. Kanadu reprezentoval na olympiádě i Světovém poháru, ale pozor: Na mistrovství světa hraje teprve počtvrté, a to poprvé po dlouhých dvanácti letech!

Ostatní esa už si mohou z dražeb talentů dobře pamatovat i mladší fanoušci. Po Nicu Hischierovi sáhli v roce 2017 New Jersey Devils, jimž švýcarský útočník nadále zůstává věrný. Šampionát má mnohem lépe osahaný, hraje na svém pátém v řadě.

Součástí nabitého kádru Švédska je obránce Rasmus Dahlin. Toho si hned o rok později vybrali Buffalo Sabres, kde nyní Dahlin odkroutil šestý ročník. Ač byly všechny bez play off, produktivní bek je na mistrovství světa dospělých teprve podruhé a stejně jako předešlí dva zmiňovaní usiluje o premiérovou medaili.

Za Šavle válčí rovněž Owen Power, jednička „covidového“ draftu 2021. Vtipné je, že na světovém šampionátu si zahrál už pár měsíců před tímto okamžikem a jako osmnáctiletý rovnou slavil zlato! Pro NHL dozrál na Michiganské univerzitě, v reprezentačním trikotu Kanady už stihl i olympiádu.

Jednou z nejsledovanějších superstar ostravské skupiny je Juraj Slafkovský. V sezoně 2021/22 stihl kolem osmnáctých narozenin zazářit na olympiádě i šampionátu, a přesně to ho vykoplo i na špici následného draftu. Ustojí tlak? Vzhledem k tomu, že si ho vybral Montreal, neuslyšíte kolem něj žádnou jinou otázku častěji. Druhý rok v NHL měl každopádně skvělý.

Asi každý mladý hokejista, který zavítá do Prahy, nejvíc „slintá“ po Connoru Bedardovi. Pravděpodobný držitel Calder Trophy by vlastně ještě v příští sezoně mohl jet na dvacítky, ale samozřejmě nepojede. Když měl v prvním roce po draftu téměř bod na utkání, co předvede v Chicagu po prázdninách...?

Chybělo málo, a za javorové listy by mohla hrát také očekávaná jednička draftu následujícího. Macklin Celebrini však odnesl poslední škrty v kádru a musel uvolnit místo posilám z týmů, které vypadly v prvním kole Stanley Cupu. Pakliže se nestane obří překvapení, Celebrini bude za pár měsíců Žralokem – draftovou loterii vyhrálo San Jose.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz