Znovu na trůnu! Moravskoslezský kraj po velké otočce obhájil zlato z ODM

Foto: Martin Voltr

Hokejisté Moravskoslezského kraje kategorie U15 znovu po třech letech vyhráli zlaté medaile na Olympiádě dětí a mládeže! Ve finále proti Plzeňskému kraji otočili skóre 0:2 na 3:2, vítěznou branku vstřelil dvě minuty před koncem Dominik Řípa.

Potkaly se dva nejlepší týmy turnaje. To je sice obvyklá fráze, ale přece jenom: Moravskoslezský a Plzeňský kraj jasně ovládly základní skupinu v Trutnově, velmi dobře zvládly i semifinále, a potvrdily že na ODM byly o kousek před ostatními.

Vzájemný duel ve skupině skončil remízou 2:2, kterou ale Moravskoslezský kraj zachraňoval v závěru. A finále ve Vrchlabí všem aktérům tenhle zápas připomnělo.

Západočeši do něj totiž znovu vstoupili lépe, skórovali v úvodu první i druhé třetiny. Nejprve to byl Ivan Popovych, kdo i s přispěním soupeřů dorazil kotouč do odkryté brány, a následně přesně střílel od modré čáry Ben Reisnecker.

Zdálo se, že Plzeňský kraj má utkání relativně pod kontrolou. Kdyby přidal třetí gól, asi už by bylo rozhodnuto. Jenže nepřidal, a poslední třetina všechno obrátila.

Tři minuty po přestávce povzbudil celou střídačku Maxmilián Man přesnou střelou pod břevno. V tu chvíli už začal Moravskoslezský kraj věřit naplno. Hned za pět minut navíc pořádnou bombou od modré čáry překvapil brankáře Makariuse Přemysl Trnka – a bylo vyrovnáno!

Vzhledem k tomu, že finále už se hrálo na třikrát dvacet minut, zbýval i čas na otočku. Plzeňský kraj byl ale na ledě zase o něco lepší.

Pouhé dvě minuty před sirénou se však hokejisté v modro-bílých dresech dopustili osudové chyby v rozehrávce. Puk se od brusle odrazil k Renému Řehákovi, jenž vybídl před prázdnou brankou Dominika Řípu – a ten se nemohl mýlit!

Trest za zdržování hry ještě nabídl Plzeňskému kraji výhodnou power-play šesti proti čtyřem. Na vyrovnání už se ale Západočeši nezmohli.

Obrovské oslavy mohly propuknout v táboře mladíků z východního cípu republiky. Moravskoslezský kraj obhájil na Olympiádě dětí a mládeže zlato!

Finále Olympiády dětí a mládeže 2023:

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – PLZEŇSKÝ KRAJ 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 44. Man (Řehák), 49. Trnka (Glos), 59. Řípa (Řehák) – 5. Popovych (Pitter), 23. Reisnecker (Maxa).
Rozhodčí: Jaroš, Veinfurter – Maštalíř, Roischel.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:1.
Diváci: 555.
Nejlepší hráči: Přemysl Trnka – Šimon Bělík.
Moravskoslezský kraj: Láryš – Byrtus, Lyčka, Marek, Trnka, Glos, Niemczyk, Bystroň, Planka – Hrček, Mareš, Řehák, Svozil, Michalík, Man, Kajzar, Šebesta, Vrůbel, Weiss, Řípa, Žídek. Trenér: Trojan.
Plzeňský kraj: Makarius – Reisnecker, Čermák, Šulan, Kamas, Dvořák, Brož, Fiala – Theodore, Sokol, Chasák, Fodor, Bartuška, Maxa, Šimánek, Popovych, Tománek, Pitter, Bělík. Trenér: Pejchar.

Konečné pořadí hokejového turnaje ODM 2023

1. Moravskoslezský kraj
2. Plzeňský kraj
3. Liberecký kraj
4. Královéhradecký kraj
5. Jihomoravský kraj
6. Kraj Vysočina
7. Pardubický kraj
8. Karlovarský kraj
9. Středočeský kraj
10. Hlavní město Praha
11. Jihočeský kraj
12. Ústecký kraj
13. Zlínský kraj
14. Olomoucký kraj

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz