Zruší se Hlinka Gretzky Cup? Za mořem brzy rozhodnou

Foto: Karel Švec, Český hokej

Koronavirus už zrušil veškerý zbytek mezinárodních akcí v letošní sezoně, (bohužel) je ale nejvyšší čas uvažovat i o plánu nadcházejícího ročníku. Jeho první vrchol, Hlinka Gretzky Cup, je také ve vážném ohrožení.

partneři českého hokeje

Tento čtvrtek mělo ve Spojených státech začít mistrovství světa do osmnácti let, hokejisté ročníku 2002 ale svůj vrchol sezony a poslední šanci ukázat se před draftem NHL museli oželet. Mezinárodní hokejová federace škrtla i turnaje nižších skupin, jiné rozumné řešení ani neexistovalo.

Jenže co bude s další sezonou? Tréninky amatérských a mládežnických družstev by se v Česku snad mohly rozjet v červnu, kdy pravidelně startují také přípravné kempy reprezentačních kategorií. Zákaz cestování ale s velkou pravděpodobností zabrání prvním mezistátním zápasům, ty bývají na programu v červenci.

Začátek srpna pak tradičně patří Hlinka Gretzky Cupu. V pořadatelství prestižního turnaje kategorie U18 je letos na řadě zase Kanada, hrát by se mělo od 3. do 8. srpna v Edmontonu a Red Deeru. Tam Češi předloni obsadili páté místo, stejně jako v minulém ročníku na domácí půdě v Břeclavi, kde zlato slavilo Rusko.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Bohužel to spíše vypadá, že letos se o vylepšení výsledku ani nebudou moci pokusit.

Kromě pandemie koronaviru ohrožují turnaj i úvahy, co s nedohraným finišem sezony NHL. Ten by (při optimistickém vývoji krizové situace) mohl zabrat právě letní měsíce a s termínem Hlinka Gretzky Cupu tak kolidovat.

O tom, zda se turnaj uskuteční, by mohlo být jasno už během dubna. Ve videohovoru pro televizní společnost CNN to uvedl Bob Nicholson, předseda Edmonton Oilers.

„V posledním týdnu jsme vedli diskuse s Hockey Canada, během tohoto týdne si ještě budeme volat s Mezinárodní hokejovou federací. Myslím si, že uděláme rozhodnutí během následujících sedmi až deseti dnů,“ řekl.

„Každý by byl rád, kdyby se Hlinka Gretzky Cup uskutečnil, ale upřímně bych v srpnu raději viděl Oilers v play off. Aktuálně to řešíme,“ doplnil Nicholson.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz