Zubři se těší na turnaj dorostu. Doufám, že všechno klapne, přeje si Verlík

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

O nejbližším víkendu se rozjedou první přátelské turnaje v letní přípravě a mezi nimi i ten dorostenecký v Přerově, který má několikaletou tradici.

Chance liga na Hokejka TV

Na dvoudenní akci pořádané přerovskými Zubry se od 8. srpna představí celkem pět mužstev – domácí tým, České Budějovice, Poruba, Tábor a Hvězda Praha –, která se utkají v zajímavém hracím systému.

Pět týmů se střetne každý s každým v zápasech hraných na dvakrát 25 minut čistého času s pětiminutovým prodloužením ve třech proti třem za jakéhokoliv stavu a v celé délce. Při nerozhodném stavu prodloužení budou následovat tři samostatné nájezdy na každé straně.

V každém utkání bude moci jeden tým urvat i sedm bodů! Třemi body je ohodnocena každá polovina hrací doby, přičemž v případě remízy si oba týmy vezmou bod jeden. Za výhru v prodloužení, případně po nájezdech, si odnese mužstvo další bodík.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pro domácí mužstvo půjde o vůbec první duely letní přípravy. „Měli jsme hrát nějaký zápas minulou sobotu, ale to nám odpadlo, takže se těšíme. Jsme rádi, že přijedou všechny týmy, odkud mi i volají, že už se také nemohou dočkat. Doufám, že všechno klapne a všichni budou v pohodě,“ přeje si Aleš Verlík, asistent trenéra dorostu a sekretář mládeže.

„Co se bavím s jinými trenéry, některým týmům zápasy odpadly, některé už hrály. My jsme ještě nehráli žádné utkání, takže kluci jsou natěšení,“ doplňuje. Zároveň bude chtít dát trenérská dvojce David Kudělka – Aleš Verlík šanci všem hráčům, kteří bojují o místo v základní sestavě. „Kádr máme širší a dáme příležitost všem, to stejné očekávám i od jiných týmů,“ připouští asistent trenéra.

Vzhledem k situaci kolem koronaviru a karanténním opatřením napříč republikou i v Přerově sáhli k jistým krokům, který by měly zaručit bezproblémový chod turnaje. „Máme opatření, která být musí. Sektory pro rodiče, aby viděli své kluky. Všechny týmy budou zvlášť v kabinách, kde máme dezinfekční prostředky. Navíc každý tým je ubytovaný někde jinde, kde má i vlastní stravu,“ vyjmenovává.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Turnaj dorostu bude v Přerově první, ale rozhodně není v plánu jako poslední – v nadcházejících týdnech se dostane i další věkové kategorie. „Už několik let turnaje pořádáme. Teď bude dorost, pak junioři a turnaj 2006ek, který bude velice kvalitně obsazený. Stejně máme i pro ročníky 2008 a v prvním týdnu v září 2010. Vždycky turnaje pořádáme, týmy k nám jezdí hrozně rády. Letos bohužel nemáme mezinárodní obsazení, ale jsme rádi, že jsme turnaje obsadili kvalitními týmy z České republiky,“ uzavírá Aleš Verlík.

Rozpis turnaje

Sobota 8. srpna:
9:45 HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba
11:45 HC Tábor – HC Hvězda Praha
13:45 HC RT TORAX Poruba – HC Motor České Budějovice
15:45 HC Hvězda Praha – HC ZUBR Přerov
17:45 HC Motor České Budějovice – HC Tábor

Neděle 9. srpna:
9:00 HC Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov
11:00 HC Tábor – HC RT TORAX Poruba
13:00 HC Hvězda Praha – HC Motor České Budějovice
15:00 HC ZUBR Přerov – HC Tábor
17:00 HC RT TORAX Poruba – HC Hvězda Praha

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz