Pojď hrát hokej

Pojď hrát hokej je rozvojovým projektem Českého hokeje, který funguje od roku 2016. Projekt je dlouhodobě postaven na třech základních pilířích:

 

1. Propagace ledního hokeje
2. Podpora v začátcích
3. Vzdělávání klubů a rodičů

 

Propagace ledního hokeje

 

Ve spolupráci s hokejovými kluby provozujícími mládež se dosud povedlo realizovat celkem 10 akcí Týden hokeje, které na zimní stadiony přilákaly přes 37 000 dětí. Akce Týden hokeje umožňují dětem a jejich rodičům získat první zkušenost s ledním hokejem.

 

Vedle samotných akcí Týden hokeje je lední hokej propagován i formou kampaní, coby vhodný sport pro děti. S veřejností je komunikováno také prostřednictvím oficiálních kanálů projektu:

Jednotlivé kanály se pravidelně plní zajímavým obsahem, který přináší cenné informace k různým tématům v oblasti výchovy dětí v ledním hokeji. O projekt se zajímají i mnohá celostátní média a zástupci projektu jsou zváni různých pořadů (např. Studio 6 v lednu 2017 a 2019, Sama Doma a další).

 

Podpora v začátcích

 

Lední hokej je sportem, který vyžaduje specifické vybavení (brusle, helma, rukavice) již na úplném začátku. Podpora poskytovaná ze strany Českého hokeje umožňuje dětem vyzkoušet si lední hokej bez nutnosti vynaložení finančních prostředků na okamžitý nákup vybavení již na samotném počátku.

 

Podpora má dvě podoby. Jedná se o aktivitu Výstroj pro nejmenší, při které je poskytována klubům zdarma výstroj pro začínající děti. Ta je pak dětem kluby zapůjčována. Od roku 2010 byla klubům poskytnuta výstroj v hodnotě téměř 111 milionů Kč.

 

Jako podpora individuálního nákupu prvního vlastního vybavení je dětem a jejich rodičům poskytován poukaz v hodnotě 1 500 Kč. Stačí splnit podmínku být v momentu registrace do Českého hokeje přihlášen do projektu Pojď hrát hokej a být ve věku 5 až 10 let.

 

Vzdělávání

 

V rámci projektu je kladen velký důraz na vzdělání, konkrétně rodičů a jednotlivých klubů. Pro rodiče vzniká velké množství zajímavých videí a článků, a to jak se současnými hráči (např. Jakub Voráček, Petr Mrázek, Tomáš Hertl, Pavel Francouz, bratři Kašové, Michael Frolík, Radko Gudas, Andrej Nestrašil, atd.), tak i s dřívějšími legendami českého hokeje (Martin Ručinský, Michal Broš, Dominik Hašek, Pavel Patera, Libor Procházka atd.).

 

O svém pohledu na výchovu a sportování dětí hovoří v sérii videí expert na mentální coaching a sportovní psychologii a uznávaný hokejový trenér pan Marian Jelínek. Díky sérii videí Trénink mimo hokejové mantinely se rodiče také dozví, jak dítě může rozvíjet své dovednosti doma nebo na plácku před barákem, série videí s MUDr. Marií Skalskou Stravování mladých sportovců přináší řadu důležitých informací a rad ke stravování a výživě. Jak trénovat v době karantény, pak ukazuje série #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi.

 

Pro hokejové kluby se každý rok organizují vzdělávací semináře Pojď hrát hokej přinášející zajímavá témata a umožňující klubům sdílet své zkušenosti.

 

Články

 Všechny články »

 

Historie Týdnů hokeje

  • Září 2016 (pilotní akce pro 25 klubů) – zhruba 800 dětí

  • Leden 2017 – téměř 6000 dětí

  • Září 2017 – přes 4000 dětí

  • Leden 2018 – přes 5000 dětí

  • Září 2018 – zhruba 3500 dětí

  • Leden 2019 – téměř 4500 dětí

  • Září 2019 – zhruba 3500 dětí

  • Leden 2020 – zhruba 4500 dětí

  • Září 2021 – zhruba 3500 dětí

  • Leden 2022 – přes 3500 dětí

 

Projekt Pojď hrát hokej uzavřel v červnu 2020 svůj první čtyřletý cyklus. Hlavním přínosem tohoto období projektu byl jednoznačně 37% nárůst ročních registrací do ledního hokeje. Shrnutí, co vše projekt přinesl v letech 2016 – 2020, je možné vidět zde:

 

Projekt Pojď hrát hokej 2020 – 2024

 

Výkonný výbor Českého hokeje schválil pokračování projektu Pojď hrát hokej na další čtyřleté období, konkrétně od 1. 7. 2020 do 30. 6. 2024. Základní struktura projektu zůstává stejná.

 

Pro sezonu 2020/21 byl stanoven termín akce Týden hokeje na 23. – 29. listopadu, nicméně vzhledem k okolnostem byla tentokrát uspořádána pouze online formou. Po koronavirové přestávce se v sezoně 2021/22 uskutečnily opět dva Týdny hokeje, a to od 20. do 26. září 2021 a od 24. do 30. ledna 2022. Jedenáctá edice je na programu od 21. do 27. listopadu 2022, novinkou je online registrace účastníků.

 

Pro koho je projekt Pojď hrát hokej určen?

 

I nadále platí, že se do projektu Pojď hrát hokej mohou zapojit hokejové kluby zaregistrované v Českém svazu ledního hokeje, z.s. provozující alespoň jedno mládežnické družstvo. Přihlášení se do projektu umožní klubům pořádat akce Týden hokeje a získat pro ně podporu ze strany Českého hokeje.

 

Vedle toho je klubům určena i materiální podpora pro trénink dětí, a to ve formě hokejové výstroje, či tréninkového vybavení, dle výběru samotného klubu. V případě, že váš klub splňuje podmínky pro zapojení do projektu (je registrován v ČSLH a provozuje mládež) a uvažujete o přihlášení, obraťte se prosím na zaměstnankyni Českého hokeje Terezu Menčíkovou (tel.: 603 279 227, email: mencikova@czehockey.cz).

 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz