Hokejka TV
Doporučujeme
11. 7. 2024

NOMINACE: Osmnáctka vyrazí na Hlinka Gretzky Cup i s parádní posilou

Trenéři české reprezentace do osmnácti let už s předstihem ohlásili nominaci na Hlinka Gretzky Cup, kde bude Česko obhajovat loňskou stříbrnou medaili. V týmu se představí i jeden úplný nováček – Vladimír Dravecký mladší, jenž dosud reprezentoval Slovensko.

fangear.cz

před 4 dny

Cesta do NHL: Potřebuju hlavně svaly, říká Šapovaliv

Matyáš Šapovaliv ví, že bude muset nabrat svaly, aby se stal hráčem připraveným na NHL. Jak se to dvacetiletému nadějnému centru Vegas Golden Knights daří? Dle jeho slov, která poskytl pro oficiální ligový web, hodně kuřecího masa s rýží a pravidelným tréninkem.

před 8 dny

Hokej je zpátky! Ale bez české radosti. Dvacítka pustila náskok 2:0

První reprezentační utkání nového ročníku 2024/25 českým barvám vítězství nepřineslo. Dvacítka po gólech draftovaných třineckých útočníků Holinky a Sikory rychle vedla nad Švýcary 2:0, ale po dokonalém obratu soupeřů ve finském Vierumäki prohrála 2:4.

před 8 dny

Letenka do Vegas se vyplatila. Byl jsem úplně mimo, culí se Hradec

Kvůli zranění přišel o část loňské sezony, ale přesto se útočník Vojtěch Hradec dokázal prosadit v A-týmu Mladé Boleslavi. Zkušenost ze seniorského hokeje mu pomohla i v dresu dvacítky, kde v šestnácti zápasech nasbíral třináct bodů. Odměnou za výbornou sezonu mu bylo to, že si na draftu NHL, přímo v Las Vegas, vyslechl z úst zástupce týmu Utah Hockey Club své jméno.

před 10 dny

Univerzita jako nákup času, Chmelaře vynesla (zatím) na farmu: Má super kvalitu

Poslední dvě sezony strávil útočník Jaroslav Chmelař v americké univerzitní lize NCAA, další zápasy tam ale nepřidá. V březnu podepsal nováčkovský kontrakt s New York Rangers a příští ročník by měl začít na farmě v Hartfordu. Debut si tam odbyl už ke konci uplynulé sezony a dokonce stihl dát i čtyři góly.

13. 7. 2024

Augusta na startu sezony: Medaile je motivací, všichni to chceme zažít znovu

Česká reprezentační dvacítka zahájila v Chomutově první přípravný kemp nové sezony, po němž vyrazí do finského Vierumäki. Tam svěřenci Patrika Augusty odehrají čtyři přípravné zápasy s týmy Švýcarska a Finska. Kromě kabiny došlo ke změně i v trenérském štábu, v němž se novým asistentem stal Ladislav Šmíd. Jak probíhá vzájemné sžívání a s čím vstupuje dvacítka do sezony, poodkrývá hlavní kouč Patrik Augusta.

11. 7. 2024

NOMINACE: Osmnáctka vyrazí na Hlinka Gretzky Cup i s parádní posilou

Trenéři české reprezentace do osmnácti let už s předstihem ohlásili nominaci na Hlinka Gretzky Cup, kde bude Česko obhajovat loňskou stříbrnou medaili. V týmu se představí i jeden úplný nováček – Vladimír Dravecký mladší, jenž dosud reprezentoval Slovensko.

10. 7. 2024

Rok do dalšího draftu. Favoritem Američan, nad Benákem visí otazníky

Jeden draft je za námi, a tak se může začít čile spekulovat o tom příštím. Podle aktuálních prognóz by se po období kanadského panování s drobným slovenským intermezzem měl vrátit na pozici jedničky talent ze Spojených států, na hraně prvního kola figuruje i jedno české a jedno slovenské jméno.

6. 7. 2024

Poznáte Pepu? I díky profi přípravě se udržel mezi elitou v Jyväskylä

Vzpomínáte na Pepu, který se v deseti letech vydal do Finska hrát hokej? Chtěl vyzkoušet jinou cestu, během níž musel zvládnout spoustu překážek. Jeho rodina se musela rozdělit, zajistit finance. Pepa se naučil anglicky, finsky, zapadl mezi nové kamarády, do nových kolektivů. I díky němu a jeho videím jste mohli nahlédnout do prostředí finského hokeje, do výchovy mladých hokejistů v zemi tisíců jezer i do života ve Finsku.