Mladíci Dynama museli vykoupit hříchy, zraněný brankář Kantor má být brzy fit

Foto: hcdynamo.cz

Mají nového majitele, získali kvalitní posily. Hokejisté Pardubic vyhlížejí lepší zítřky a s velkou energií makají, aby příští sezona klapla podle představ. Svěřenci trenéra Milana Razýma mnohem dřív než v minulých letech zařadili tréninky na ledě, aktuálně ale mezi nimi chybí Pavel Kantor. Zkušený brankář se totiž zranil a podstoupil operaci.

President Cup 2020

Podle vyjádření hlavního kouče by se nemělo jednat o závažnější problém. „Dostali jsme zprávu, že chirurgický zákrok proběhl v pořádku. Do suché přípravy se má zapojit ještě v červnu, na led půjde až po 20. červenci. Začátek extraligy by měl stihnout,“ řekl Razým pro Pardubický deník.

Staronový kouč gólmanů Roman Višňák má mezi mantinely k dispozici Milana Kloučka, Vojtěcha Nečase  a Olivera Štěpánka, s mužstvem se připravuje také Jakub Soukup. Bývalý brankář Litvínova působil ve Vrchlabí, s nímž vedení Dynama navázalo pro další období úzkou spolupráci.

Foto: hcdynamo.cz

Východočeši se tento týden potili na ledě hlavní pardubické arény, což v minulosti nebývalo zvykem. Po sedmi týdnech tréninku šlo pro všechny o zpestření. „Tento týden se střídají útočníci a obránci. V tom příštím to zase bude po pětkách. V pátek si vždy zahrajeme na dvě, aby z toho kluci něco měli,“ přiblížil hlavní kouč.

Hokejisté Pardubic se museli vyrovnat s dlouhou pauzou, která nastala v souvislosti s pandemií koronaviru. Když se pak mužstvo pustilo do společných tréninků, Milan Razým nebyl spokojen s fyzickou kondicí některých mladých hráčů. Během karantény nepracovali na maximum, kouč byl z jejich přístupu zklamaný.

Foto: hcdynamo.cz

„Po nástupu do společné přípravy se o spokojenosti s mladými hráči moc mluvit nedalo. Jak jsme byli kritičtí, tak nyní je naopak musíme pochválit. Pochopili, že na sobě pracovat musí," připomněl pro Pardubický deník. Trenérský štáb si výkonnost jednotlivců prověřil při pondělních zatěžových testech. „Ukázalo se, že od začátku přípravy se opravdu zvedla," kvitoval Razým.

S mužstvem aktuálně ještě nejsou někteří zahraniční hráči, například Francouz Valentin Claireaux nebo kanadský zadák Rhett Holland, většina kádru už ovšem jede pohromadě. Příprava na ledě neznamená povolení úsilí. „Parametry ze suché přípravy se snažíme přenést i na led. Kondice ale kluky nemine ani v tomto období," dodal závěrem hlavní trenér.

Aktuální kádr HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas, Oliver Štěpánek, Jakub Soukup.

Obránci:
Ondřej Blažej, Martin Bučko, Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Tomáš Linhart, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Jakub Nakládal,  Jan Oliva, Ondřej Vála, Stěpan Zacharčuk, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Lukáš Anděl, Matěj Blümel, Valentin Claireaux, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Matej Paulovič, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Vladimír Svačina, Radoslav Tybor, Michal Vondrka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz