Mladíci ze zámoří či francouzští bratři na zkoušku! Motor začne se 43 hráči

Foto: hcmotor.cz

Hokejisté Českých Budějovic zahájili přípravu testováním hráčů a už v pondělí vyjedou na led. Čeká je nelítostný souboj o místo, trenéři budou vybírat optimální sestavu ze 43 hráčů!

President Cup 2020

Hráčské zkoušky už se v minulých letech Václavu Prospalovi a spol. osvědčily. Nelze se tedy divit, že k nim sáhl i po postupu do extraligy. Kromě už dřív oznámeného Lukáše Vopelky se o flek porvou zadák Marek Baránek a útočníci Pavel Klhůfek, Malo Ville a Gabin Ville.

Poslední dva pocházejí z francouzského Chamomix, kde působil jejich otec Christophe, jenž hrál za francouzskou reprezentaci a představil se dokonce na třech turnajích pod pěti kruhy. Malo a Gabin už také oblékli národní dres, svou kariéru však zatím spojili zejména s Finskem.

22letý Gabin (na snímku) hrál v uplynulém ročníku druhou nejvyšší finskou Mestis za Hermes, nasbíral 24 bodů (7+17) ve 42 zápasech. O necelé tři roky starší Malo loni opustil sever Evropy a vydal se domů do Chamomix, kterému pomohl ve 43 utkáních osmi brankami a 27 nahrávkami.

25letý Baránek hrál poslední roky za Litvínov. Extraligu si vyzkoušel i v Karlových Varech, celkem v ní zapsal 180 startů a 17 bodů (5+12). 28letý Klhůfek poslední ročník absolvoval v Košicích. V extralize sehrál za Slavii Praha, Zlín a Chomutov 204 duelů s bilancí 26+27.

S Motorem se budou chystat i další hráči, které do přípravy s ním vehnala dost nepřehledná situace zámořských soutěží. Na jihu Čech začnou jak brankář Jiří Patera, který se nedávno upsal Las Vegas, tak i vytáhlý útočník Jáchym Kondelík, jenž v zámoří patří Nashvillu.

V Motoru zatím zůstávají i Matěj Toman, Pavel Novák či Šimon Kubíček. A trenéři přivítají i vlastní juniory – brankáře Marka Dvořáka, obránce Jiřího Remtu, útočníka Matouše Hrubce či nedávné posily z Chomutova – obránce Dominika Vaňka a útočníka Vojtěcha Bártu.

Kádr Motoru pro přípravu na sezonu 2020/21

Brankáři:
Marek Dvořák, Marek Čiliak, Jiří Patera, Jan Strmeň.

Obránci:
Conor Allen, Marek Baránek (zkouška), Ondřej Kachyňa, Šimon Kubíček, Ivan Lytvynov, Niklas Pavel, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jiří Remta, Ondřej Slováček, Jakub Suchánek, Václav Svach, Dominik Vaněk, René Vydarený.

Útočníci:
Vojtěch Bárta, Martin Beránek, Jakub Čížek, Zdeněk Doležal, David Gilbert, Miroslav Holec, Matouš Hrubec, Vít Christov, Miroslav Indrák, Vít Jonák, Václav Karabáček, Pavel Klhůfek (zkouška), Jáchym Kondelík, Albert Michnáč, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přibyl, Adam Raška, Matěj Toman, Matouš Venkrbec, Gabin Ville (zkouška), Malo Ville (zkouška), Lukáš Vopelka (zkouška), Daniel Voženílek.

Foto: Martin Kurfiřt

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz