Mladý pardubický útočník se po návratu z Finska porve o extraligu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na soupisku pardubických hokejistů v minulých dnech přibyl mladý útočník Tomáš Zeman, jenž se do Dynama vrací po dvou letech strávených ve Finsku.

Chance liga na Hokejka TV

Bývalý mládežnický reprezentant patřil k talentům pardubického hokeje, v mladším dorostu sbíral více než padesát bodů za sezonu a v roce 2018 se rozhodl jít na zkušenou do Finska.

Tomáš Zeman strávil minulé dva roky v Jukuritu. Za tamní dorost sehrál 18 utkání s bilancí 13 branek a 14 nahrávek, v juniorce zapsal 89 startů a 24 bodů za sedm gólů a 17 asistencí.

Ale po sezoně 2019/20 se ve městě Mikkeli, kde aktuálně působí třeba obránce Jakub Galvas, útočník Šimon Stránský, junior Štěpán Němec nebo dorostenec Samuel Chrenka, rozloučil.

„Je vidět, že byl v zahraničí. Udělal pokrok.“

19letý útočník se vrátil do mateřského klubu, v kádru ambiciózních Pardubic se porve o místo v základní sestavě trenérského triumvirátu Milan Razým, Michal Mikeska a Petr Čáslava.

„K mladým hráčům bych se zatím moc nevyjadřoval, ale na něm je vidět, že byl v zahraničí. Udělal pokrok. Dáme mu prostor, aby se popral o místo v sestavě,“ potvrzuje trenér Razým.

Aktuální kádr HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas, Oliver Štěpánek.

Obránci:
Ondřej Blažej, Martin Bučko, Vojtěch Faltys, Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Tomáš Linhart, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Jakub Nakládal, Jan Oliva, Ondřej Vála, Marek Voženílek, Stěpan Zacharčuk, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Lukáš Anděl, Matěj Blümel, Valentin Claireaux, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Matej Paulovič, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Vladimír Svačina, Radoslav Tybor, Michal Vondrka, Tomáš Zeman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz