Momenty 2. ligy: Divočina v Kopřivnici, strádání Číňanů a trefy veteránů

Foto: dracisumperk.cz

15. září 17:20

Pavel Mandát

Také 2. kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže nabídlo mnoho zajímavého. Výběr událostí, které by vám rozhodně neměly uniknout, přinášíme níže.

HokejkaTV

Šafránek pálil ostrými

Lídr kolínských Kozlů David Šafránek pomohl svému týmu k výhře nad čínským soupeřem 10:0 třemi góly. Svůj hattrick rozprostřel do první a třetí třetiny. Během úvodní části zaznamenal dvě branky. Ve třetí přidal jeden přesný zářez.

Číňané stále bez gólu

Golden Dragon se dále trápí. Čínský klub nedokázal skórovat ani ve svém druhém ostrém utkání. V prvním kole nestačil na Tábor a prohrál 0:7, v tom druhém to bylo ještě horší. Po přídělu 0:10 od Kolína mají Číňané po dvou střetnutích negativní skóre v poměru 0:17.

Foto: FB: China Golden Dragon

Kabelka „proti svým“

2. kolo svedlo dohromady také Šumperk a Moravské Budějovice. V dresu Draků se objevil obránce Daniel Kabelka, který strávil poslední tři sezony právě u Žihadel, kde se během té doby vypracoval v jednoho z nejlepších obránců soutěže.

Skvělá vizitka táborské obrany i brankářů

Kohouti z Tábora zažívají povedený vstup do soutěže. Po dvou kolech mají na svém kontě plný počet šesti bodů. Navíc Jihočeši ještě ani jednou neinkasovali, neboť si připsali výhry 7:0 a 1:0.

Macuh se Novému Jičínu vyplácí

Původně měl slovinský forvard Rok Macuh strávit sezonu v Táboře. Jenže vše je jinak. Útočník, který si připsal několik startů za extraligovou Olomouc nakonec obléká dres Nového Jičína. Ďáblům se vyplácí. V sobotním utkání pomohl jedním gólem k výhře nad Opavou 6:4. Ta je o to cennější, že se zrodila díky poslední třetině, kterou Nový Jičín ovládl v poměru 5:1.

Spasitel Milfait

Šumperk se s Moravskými Budějovicemi natrápil. O jeho výhře rozhodl až v závěrečných minutách Jan Milfait. Bývalý útočník Havlíčkova Brodu vsítil v utkání dokonce hattrick. Týmový pokladník si tak zřejmě přijde na své.

Divočina v Kopřivnici

Utkání Kopřivnice Hodonín mělo po 40 minutách jednoznačný průběh. Domácí vedli 5:2 a nevypadalo to, že je o vítězství něco připraví. Opak byl ale pravdou. Drtiči předvedli v poslední dvacetiminutovce skvělý obrat. Závěrečnou dvacetiminutovku vyhráli 6:1, celé střetnutí tak patřilo díky skóre 8:6 Jihomoravanům. Dva góly zaznamenala i čerstvá hodonínská posila Tomáš Komínek.

Vrchlabí vysvobodila zkušenost

Bílina byla blízko velkému překvapení. Ještě čtyři minuty před koncem vedla na ledě favorizovaného Vrchlabí 5:4, pak ale zafungovaly osobnosti Stadionu. Nejdříve srovnal Petr Sýkora po nahrávce Jaroslava Bednáře a v prodloužení upravil na konečných 6:5 pro domácí sám Jaroslav Bednář, jemuž tentokrát asistoval Jan Hlaváč.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz