Momenty 2. ligy: Horákova premiéra, Příbram jede a soutěž o stan

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

6. října 19:40

Pavel Mandát

Další kolo 2. ligy znovu přineslo řadu zajímavých momentů. Jejich přehled naleznete v článku.

HokejkaTV

Syn extraligového mistra z roku 2004 za Havlíčkův Brod

Osmnáctiletý brankář Martin Altrichter absolvoval svou druholigovou premiéru. Nastoupil v dresu havlíčkobrodských Bruslařů proti Opavě. K vítězství svého týmu 3:2 přispěl osmnácti úspěšnými zásahy. Připomeňme, že jeho otec byl na jaře roku 2004 jedním z hlavních strůjců premiérového zlínského mistrovského titulu.

Martin Altrichter mladší.

Martin Altrichter mladší. | Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Nájezdový žolík Hrazdíra

Vyrovnané utkání mezi Dvorem Králové nad Labem a Jabloncem nad Nisou dospělo až do nájezdů. Ty překlopil na stranu domácích David Hrazdíra. Šikovný útočník přisoudil díky úspěšně zakončenému nájezdu druhý bonusový bod Dvoru Králové.

Příbram dál válí

Tak to je od nováčka úvod jako hrom! Hokejisté Příbrami zatím druholigovými nástrahami proplouvají velmi lehce. V posledním kole hladce přehráli Klatovy na jejich ledě 6:3. I díky tomuto výsledku jim v aktuální tabulce skupiny Střed patří druhá příčka. Ba co víc. Příbramští mají s 59 vstřelenými brankami jasně nejlepší útok zmíněné skupiny.

Foto: Jakub Orlej, Facebook HC Příbram

Nula pro Sochůrka

Pražská Kobra nedala David Servisu šanci. Utkání opanovala jasně 7:0. Čistým kontem navíc zápas ozdobil domácí brankář Lukáš Sochůrek.

V Moravských Budějovicích se soutěžilo o stan

Zajímavou soutěž si pro své fanoušky připravila Žihadla. Ti mohli tipovat střelce a asistenta první branky domácích v utkání s Novým Jičínem. Cenou pro vítěze byl přitom právě stan. Dodejme, že střelcem oné branky byl nakonec Daniel Piš.

Horák poprvé za Drtiče

Poprvé se v hodonínském dresu představil obránce Oldřich Horák. Extraligový mistr se Zlínem sice porážce 5:6 v prodloužení nezabránil, připsal si však jednu úspěšnou asistenci. Horákův hokejový životopis je už ve 28 letech poměrně pestrý. Vyzkoušel si českou extraligu, první ligu, EBEL a před příchodem do Hodonína strávil sezonu ve francouzském Bordeaux.

Skvělý obrat Kolína

Kolínští Kozlové zavítali do Tábora. Jihočechům se letos daří, což potvrdili i na začátku tohoto zápasu, když už po šesti minutách vedli 2:0. Toto skóre vydrželo až do závěrečné periody. V ní předvedl Kolín třemi brankami parádní obrat, díky čemuž si od Jordánu odvezl všechny tři body.

Sýkora s třemi body

Vrchlabí se s Řisuty, kterým se letos příliš nedaří možná až překvapivě natrápilo. Ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby ukazoval stav na světelné tabuli skóre 1:1. Pak se ale přihlásil o slovo Petr Sýkora. Ostřílený snajpr rozhodl druhým gólem o vítězství svého celku. To následně potvrdil ještě Jan Hlaváč. Sýkora se podílel na všech třech trefách (2+1).

Hauser David Servisu nepomohl

Novou posilu přivedl mezi tři tyče David Servis. Brankář Martin Hauser, který byl dříve oporou Písku a naposledy působil v Klatovech, však prohře 0:7 s Kobrou Praha nezabránil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz