Momenty 2. ligy: Karafiát hodonínským hrdinou a Řisuty v hororu

Jiří Karafiát v dresu Hodonína | Foto: Adam Krátký, shkmhodonin.cz

1. října 21:54

Pavel Mandát

Následující článek nabízí tradiční souhrn zajímavých druholigových momentů z uplynulého kola. Někde se radují, naopak jinde mají o čem přemýšlet... I takový by mohl být podtitul textu, který máte právě před sebou.

Události kola

Nadstandardní podívaná v Příbrami
Zápas mezi Příbramí a Letňany byl právem považován za šlágr kola. Jak by taky ne, vždyť oba kluby patří mezi druholigové favority a oba by v budoucnu chtěly zkusit Chance ligu. Úroveň předvedené hry tomu ve vzájemném zápase odpovídala. Šťastnější byla nakonec Příbram, která zvítězila 4:3 po prodloužení zásluhou Josefa Hasmana.

Dobša za Opavu
Do utkání ve Vyškově nasadil opavský Slezan čerstvou posilu – dvaadvacetiletý útočník David Dobša bude v Opavě působit formou střídavých startů z Přerova. Dobša už letos naskočil také do tří zápasů Chance ligy.

Parádní obrat Kopřivnice
Ještě ve 44. minutě prohrávala Kopřivnice na ledě Velkého Meziříčí 1:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že by na Vysočině měla bodovat. Jenže družina Ladislava Majkuse doslova vstala z mrtvých. Výsledkem bylo vítězství 5:4 v prodloužení, o které se přesnou trefou v 62. minutě postaral Michal Velecký.

Vsetínská výpomoc Bobrům svědčí
Z ledu Žďáru nad Sázavou si Valašské Meziříčí odvezlo dva body. Zásluhu na tom měli i brankář Adam Pavlíček a útočník Roman Vaňo, které Bobrům zapůjčil Vsetín.

Hokejisté HC Příbram.

Hokejisté HC Příbram. | Foto: Facebook HC Příbram

Ze statistik

Skvělá třetí třetina Havířova
Havířov triumfoval na ledě Techniky Brno jasně 11:1. AZet dominoval především ve třetí třetině, kterou ovládl poměrem 6:0.

Bříška Kobře body nevystřelil
První perioda zápasu mezi pražskou Kobrou a Vrchlabím patřila Kamilu Bříškovi – zkušený forvard zaznamenal dva góly a dostal svůj tým do vedení 2:0. K bodům to ale nestačilo, protože ve zbylých 40 minutách řádilo Vrchlabí, které nakonec uzmulo vítězství 6:4.

Karafiát spustil hodonínskou euforii.
Už se zdálo, že střetnutí mezi Hodonínem a Novým Jičínem směřuje do prodloužení. Tedy až do doby, než si puk v čase 59:02 vzal Jiří Karafiát a po individuální akci vstřelil vítězný gól Baníku. Zimní stadion Václava Nedomanského v tu chvíli propukl v jásot.

Hororový start Řisut
Takhle si hokejisté Řisut start do nové sezony určitě nepředstavovali. Buldoci zatím odehráli dvě soutěžní utkání s bilancí dvou porážek a hrozivým skóre 3:21...

Foto: hckobra.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz