Momenty 2. ligy: rekordní aukce, vyškovský žolík a trojitá Střecha

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

5. března 17:00

Pavel Mandát

Mrkněte na souhrn nejzajímavějších druholigových momentů z uplynulého hracího dne. Za zmínku stojí parádní počin v Chomutově nebo hodonínská dominance v samostatných nájezdech.

Události kola

Rekordní aukce v Chomutově
Hokejový Chomutov pomáhá dlouhodobě. Letos Piráti dražili speciální hrané dresy na podporu gynekologicko-porodnického oddělení tamější nemocnice a výsledek předčil všechna očekávání. Vybralo se parádních 210 tisíc a 318 korun k tomu. Jde o historicky nejúspěšnější chomutovskou aukci. Smekáme pomyslný klobouk!

Vyškov poskočil na druhé místo
Zimní stadion ve Vyškově viděl přímý souboj o druhé místo ve Východní konferenci – mezi domácím souborem a hosty z Kopřivnice. Podle papírových předpokladů mělo jít o vyrovnaný zápas, jenže omyl... Vyškov svého soka zničil poměrem 9:2.

Kobře střídání brankářů nepomohlo
Jako brankář číslo jedna zahajoval sérii předkola v dresu Kobry Matyáš Ondrík, jenže v brankovišti se moc neohřál. Bojiště opustil po dvou inkasovaných gólech už ve 12. minutě. Jeho náhradník Lukáš Sochůrek sice zavřel krám a neinkasoval, k úspěchu to ale Branickým nestačilo. Děčín zvítězil poměrem 2:1. 

Řehoř hrdinou Mostu
Druhá série předkola svedla v Západní konferenci proti sobě Most a Písek. I tentokrát šlo o vyrovnaný zápas, který převážil na stranu Mostu vítězným gólem Ivan Řehoř.

Foto: Facebook HC Děčín

Ze statistik

Hodonínu nájezdy jdou
Hned devět zápasů dovedl v rámci základní části Hodonín až do samostatných nájezdů. Z vítězství v dovedností disciplíně se poté slovácký celek radoval šestkrát. Naposledy v sobotu proti Opavě, kdy o druhém bonusovém bodu rozhodl Vojtěch Krejčiřík.

Havířov dal Orlům za třetinu tři góly
Málokomu se letos povede, aby dal Znojmu za jednu třetinu tři góly, Havířov to ale zvládl, a to dokonce na znojemském ledě. K bodům to ale AZetu stejně nestačilo, domů totiž Havířovští odjeli s porážkou 3:8.

Štefka se Vyškovu vyplácí
Forvard Jan Štefka působí ve Vyškově formou střídavých startů ze Vsetína a zatím se mu daří parádně. Během osmi zápasů zaznamenal sedm kanadských bodů.

Střecha show ve Velkém Meziříčí
To se jen tak nevidí. V dresu Velkého Meziříčí nastoupili v utkání proti Novému Jičínu hned tři hráči s příjmením Střecha. Konkrétně Libor Střecha, Tomáš Střecha a Filip Střecha.

Hokejisté Velkého Meziříčí v sezoně 202/2023.

Hokejisté Velkého Meziříčí v sezoně 202/2023. | Foto: Facebook, HHK Velké Meziříčí

Návštěva kola

1 241 diváků - HC APTEC ORLI ZNOJMO vs. AZ Havířov

Další tři nejvyšší návštěvy:
SHKM Baník Hodonín vs. HC Slezan Opava - 909 diváků
SKLH Žďár nad Sázavou vs. HC Bobři Valašské Meziříčí - 420 diváků
MOSTEČTÍ LVI vs. IHC Králové Písek - 405 diváků

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz