Mora tápe. Máme problém se zakončením, ví Kusko

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

1. prosince 2021, 18:21

Jiří Polášek

Kohouti se po dvou venkovních zápasech v Moravskoslezském kraji vrátili domů, kde je čekala další zkouška. Duel s Dynamem byl dvě třetiny vyrovnaný, tu poslední ale Východočeši jasně ovládli a vrátili se mezi první čtyřku ligy.

Týden hokeje 2022

Skóre otevřel soupeř, Adam Musil skóroval už ve čtvrté minutě. Následně domácí dostali k dispozici tři přesilovky, a tu poslední z nich potrestal Jan Káňa.

Druhá třetina nabídla jen jeden gól, a to opět do olomoucké sítě. Početní výhodu zužitkoval Anthony Camara. Do druhé pauzy se tak šlo za stavu 1:2.

„Těžký zápas, první dvě třetiny jsme měli převahu, lepší pohyb, byli více v útočném pásmu, ale bohužel jsme to nedokázali přetavit v góly,“ posteskl si olomoucký forvard Silvester Kusko.

Poslední perioda nabídla ještě dvě další branky Patrika Poulíčka do domácí svatyně. Ta poslední padla dokonce při vlastním oslabení, kdy se Poulíček dostal do samostatného úniku.

„Za tohoto stavu už to hrajete více dopředu. Bohužel nám to nějak vypadlo, on ujel a z brejku dal gól.“

Po nepovedených duelech s Vítkovicemi a Třincem tak museli Hanáci skousnout třetí prohru v řadě. „Samozřejmě neradi prohráváme. Teď to bohužel třikrát nevyšlo. Každopádně si nemyslím, že by nás soupeř v těch zápasech nějak výrazně přehrával. Máme trochu problém se zakončením, to potřebujeme zlepšit. Pak se můžeme vrátit na vítěznou vlnu.“

„V první formaci jsem byl spíše výjimečně. Za tu příležitost jsem samozřejmě rád."

Proti Třinci Kusko nastoupil v elitní formaci, tentokrát se objevil až ve čtvrté lajně po boku Lukáše Nahodila a Michala Kunce.

„V první formaci jsem byl spíše výjimečně. Za tu příležitost jsem samozřejmě rád, ale většinu zápasů hraju s Lukášem, známe se delší dobu, a to mi vyhovuje,“ okomentoval spolupráci s Nahodilem.

Olomouc v sezoně poprvé doma poznala, jaké je to hrát s omezenou diváckou kulisou. K tomu se vyjádřil trenér Jan Tomajko: „Už jsme to zažili venku. Je to škoda, trochu zmar. Ale samozřejmě pořád lepší, než kdyby tu nebyl nikdo. Aspoň ta tisícovka diváků. Snažili se a nějaká atmosféra tady byla, za což je potřeba poděkovat. Ta doba je těžká.“

Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz