Mora udržela Olesze i další dva hráče. Končí naopak ostravský rodák

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Zatím jen dva odchody. Kohouti nechtějí příliš zasahovat do kádru a snaží se udržet mužstvo z minulé sezony. I proto podepsal jednoletou smlouvu hráč se zkušenostmi z NHL Rostislav Olesz (na fotce), o dva roky prodloužil Lukáš Kucsera a smlouvu získal i Alex Rašner.

Fanshop národního týmu

„Všichni tři hráči zapadají do naší koncepce. Rosťa Olesz je zkušený hráč, kterému skvěle vyšlo play-off, ve kterém patřil k našim nejlepším hráčům,“ chválí trenér Zdeněk Moták zkušeného forvarda na klubovém webu.

Pětatřicetiletý útočník a ostravský rodák je velkou tváří celého klubu. Však má odehráno 365 zápasů v zámořské NHL. Stále dokáže podržet puk a vybídnout své spoluhráče ve velkých šancích.

V uplynulé sezoně posbíral v základní části 15 bodů (6+9), v play off se prosadil hned třikrát a opravdu zde patřil k nejlepším hráčům svého mužstva.

„Rosťa Olesz je zkušený hráč, kterému skvěle vyšlo play-off, ve kterém patřil k našim nejlepším hráčům."

V kabině se bude i nadále potkávat se svým kamarádem z Ostravy Lukášem Kucserou. Ten zamířil na Hanou před minulou sezonou z Komety Brno. A získal ve 35 zápasech 17 bodů (9+8). V minulosti už za Kohouty hrál dokonce pár zápasů v první lize.

„Lukáš Kucsera si také svoje odvedl, ačkoli bohužel velkou část sezony promarodil a svoji kvalitu nemohl ukázat na 100 procent,“ říká k němu Moták.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Tu naopak předvedl Alex Rašner, kterého jsme před play-off brali z Havířova jako výpomoc, a svými výkony si řekl o novou smlouvu u nás,“ prozrazuje olomoucký kouč o podpisu Rašnera na jeden rok. Smlouva zahrnuje i roční opci.

Pětadvacetiletý bek Alex Rašner prošel mládeží Hanáků, dříve v některých sezonách nastupoval i v extralize právě za Olomouc. Před letošní sezonou naposled ale v sezoně 2016/2017, potom zamířil do Chomutova, hrál první ligu za Kadaň, Prostějov a Havířov.

„Brali jsme ho před play-off z Havířova jako výpomoc, a svými výkony si řekl o novou smlouvu u nás."

Za ten hrál i letos… Pak přišlo laso opět do Olomouce.

Odehrál sice osmé kolo v základní části, ale Mora si ho vytáhla na nejdůležitější část sezony. V play off sehrál všech sedm duelů a tento žolík holt zaujal.

Olomouc naopak na svých sociálních sítích uvedla, že končí porubský odchovanec Tomáš Gřeš. Urostlý forvard nastoupil v Olomouci do 31 zápasů, bodoval ale jen čtyřikrát. Pětadvacetiletý útočník ale v minulosti táhnul Porubu či Havířov. Vrátí se zpět do první ligy?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz