Mora už dře i s posilami. Přípravu chce ozvláštnit i ve vojenském prostoru

Foto: Michaela Martinárová, hc-olomouc.cz

11. května 19:14

David Jahoda

Není to dlouho, co ztratili sedmý zápas čtvrtfinále proti Plzni, a už zase potí trika. Olomoučtí hokejisté tradičně začínají suchou přípravu na umělé trávě nedaleko od stadionu fotbalové Sigmy, tentokrát ji ale odstartovali na ploše své plecharény. Proč? Schovali se před deštěm. Přítomny byly i posily Lukáš Klimek či Slovák Marek Hecl. Kdo naopak na Hané skončil? A co speciálního mají trenéři Moták & Tomajko v plánu?

Nový fanshop

Na inlinové ploše, která na několik týdnů vystřídala v olomoucké plecharéně led, si dávali do těla nové olomoucké posily do útoku Lukáš Klimek s Markem Heclem, přítomen byl taky obránce Tomáš Valenta, který skončil ve Zlíně. Jeho příchod sice není ještě definitivně dotažen, ale... „Je to na dobré cestě, uvidíme,“ uvedl pro twitterový účet olomouckého klubu. O svou šanci se má poprat v rámci zkoušky.

Pokud vše dopadne, bude to pro Valentu v Olomouci už třetí angažmá. Dřív za Hanáky působil ještě v první lize během sezony 2012/13, pak už v extralize v ročníku 2015/16.

Kdo zná prostředí olomouckého klubu ještě důvěrněji je Alex Rašner, další navrátilec do obranných řad Kohoutů, který se na úvod dřel v posilovně. Rašner je sice rodákem z Jeseníku, v Olomouci ale strávil dosud největší část své kariéry. Teď se přes Chomutov, Kadaň, Prostějov a Havířov vrací zpět.

„Slibujeme si od obou zvýšení konkurence v defenzivních řadách,“ uvedl kouč Zdeněk Moták na první tréninkové jednotce, ke které se Olomouc sešla ve čtvrtek 9. května.

V Olomouci končí Staněk či Mráz

V defenzívě Mory se už definitivně neobjeví Robin Staněk. Na Hané končí po deseti letech. Přestalo se s ním počítat už během sezony, proto ji dohrával v Havířově. Kromě již dříve potvrzených odchodů obránce Jakuba Galvase, útočníků Aleše Jergla a Miroslava Holce chyběl i slovenský forvard Bruno Mráz. 

„Co se týče Míry Holce, tomu byla předložena nabídka, ale neakceptoval ji. Bruno Mráz pak také nepokračuje u nás,“ uvedl druh trenér Mory Jan Tomajko pro klubový web.

Z toho, že šlo o uvítací dřinu, si trenérská dvojice nic moc nedělala. Svým svěřencům po pár týdnech volna dala zabrat. „Někdy to bývá lehký výběh, ale dnes bych to řadil mezi ty náročnější začátky,“ prohlásil Lukáš Klimek, asi nejzvučnější posila Mory před novým ročníkem.

„Někdy to bývá lehký výběh, ale dnes bych to řadil mezi ty náročnější začátky.“

Klimkem, Heclem, Valentou a Rašnerem by posilování srdnatého celku nemuselo skončit. „Plánujeme něco směrem do útoku, ale nemusí to vyjít. Chtěli bychom ten kádr rozšířit i vzhledem ke zkušenostem se zraněními z minulé sezony,“ nastínil Moták.

Pro suchou přípravu, která dovrší 28. června, budou čtvrtfinalisté z posledních dvou let využívat prostoru zimního stadionu a okolní areál. Tak třena... jen pár metrů vedle stojící budovu Fakulty tělesné výchovy Univerzity Palackého či již zmíněný umělý trávník blízko stadionu fotbalové Sigmy. Výjimkou ale nebudou třeba výběhy v terénu.

Kohouti jako vojáci? V přípravě je čeká specialitka 

Zkrátka směsice různých činností. „Chceme, aby ta dřina, kterou budou hráči podstupovat, byla pestrá a měli z toho radost,“ řekl Moták, bývalý asistent trenéra Sparty či Vítkovic.

Pak je tu ale ještě jedno ozvláštnění, chce se říct lahůdka. Trenéři by rádi, aby si jejich svěřenci zpestřili přípravu ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce. „Máme to předjednáno. Je nachystaný termín, ale chceme to s velitelem teprve dojednat,“ prozradil Moták.

„Má to být takový teambuilding. Víte co, ti kluci nikdy nebyli na vojně. My, co máme dva roky vojny za sebou, víme, jak vypadá samopal, ótéčko, prostě plná polní… má to splnit takové ozvláštnění, dostat je z tohoto prostředí zase někam jinam,“ doplnil.

Po dřině na suchu půjdou Kohouti na led poprvé 22. července. 

Aktuální soupiska HC Olomouc

Brankáři: Jan Lukáš, Branislav Konrád.

Obránci: Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek, Jan Jaroměřský (po rekonvalescenci trénuje individuálně), David Škůrek, Tomáš Dujsík, Jan Švrček, Ludvík Rutar, Alex Rašner, Tomáš Valenta (zkouška).

Útočníci: Jan Knotek, František Skladaný, David Ostřížek, Marek Laš, Petr Strapáč, Petr Kolouch, Zbyněk Irgl (individuální příprava), Vojtěch Tomeček, Jan Kaňa, Josef Podlaha ml., Michal Matiaško, Marek Hecl, Lukáš Klimek, Vilém Burian, Lukáš Nahodil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz