Mora vymazala útočná esa Gulaše s Kovářem. Ale jejich čas přijde, věří Čihák

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

V prvním utkání ukázali svou sílu. Oba dali gól, na další nahráli a výrazně pomohli Plzni k drtivé výhře nad Olomoucí v poměru 8:1. Hned nato Milan Gulaš s Janem Kovářem vymysleli gól pro Jakuba Poura, jenže indiáni doma ztratili dvoubrankový náskok, podlehli Hanákům a na jejich ledě v pátek přišla další facka. Mora znovu zaskočila plzeňského favorita, kterému se zasekla útočná formace číslo jedna.

HokejkaTV

Elitní úderná trojice Plzně kolem šikovného centra Jana Kováře nedostala v Olomouci centimetr prostoru. Houževnatí kohouti ofenzivní letku indiánů okamžitě dostupovali, vryli se jí pod kůži, přesto si útok Gulaš, Kovář, Pour dokázal vytvořit několik šancí, jenže zklamal v koncovce.

Srdnatě bojující olomoučtí hokejisté si hrábli na dno fyzických sil. V prodloužení se přece jen zdálo, že by Plzeň mohla urvat důležitou výhru, jenže... „Měli jsme trošičku více šancí, ale bohužel jsme je nevyužili. Olomouc pak potrestala naši chybu a má druhý bod v sérii. Musíme se z toho oklepat,” velí plzeňský kouč Ladislav Čihák.

Před rozhodující trefou Aleše Jergla právě Milan Gulaš s Janem Kovářem viseli na zádech ujíždějícího Davida Ostřížka, ale zastavit ho nedokázali a Mora sebrala druhou výhru i vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Role plzeňských es je jinde, čekají se od nich především góly a trenér Ladislav Čihák věří, že obávaná škodovácká vozba opět začne motat soupeře v pásmu a hlavně bude pálit ostrými. „Jejich čas ještě přijde,” prohlásil.

Selhali jsme v koncovce, mrzí Čerešňáka

Možná už v sobotu od 15 hodin, kdy oba celky na olomouckém ledě nastoupí do čtvrté bitvy. Západočechy nečeká žádná pohodová prácička, ale těžká šichta. „Olomouc umí dobře bránit, a když vede, dokáže si to pohlídat. Vždy je to těžké, protože to umí zavřít. Je jen na nás, jestli se přes to dovedeme prosadit, nebo ne,” uvědomuje si plzeňský bek Peter Čerešňák.

Druhou porážku chtěl okamžitě hodit za hlavu. „Měli jsme šance, jen jsme nedokázali využít. Byly tam tutovky. Selhali jsme v efektivitě, což rozhodlo zápas, ale už s tím nic nenaděláme. Hraje se na čtyři vítězné zápasy, jdeme dál,” hledí dopředu urostlý zadák.

Kudy vede cesta k úspěchu? „Musíme být důraznější a pracovat tvrději než oni. Je potřeba se trošku obětovat, protože to budou určitě těsné zápasy. Nic není ztracené. V sobotu jdeme vyhrát,” velí Peter Čerešňák.

Sestřih 3. čtvrtfinále Olomouc – Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz