Moravčík už má jasno. Opustí extraligu, zkusí to ve Finsku

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Reprezentační obránce Michal Moravčík podle očekávání po sezoně odejde do zahraničí. V rozhovoru pro litvínovské stránky potvrdil, že už je domluvený ve Finsku.

Generali Česká Cup

S kterým klubem se dohodl, to ovšem Moravčík zatím neoznámil.

Pětadvacetiletý bek odstartoval sezonu v Plzni. Ale právě vzhledem k tomu, že po sezoně hodlal vyzkoušet zahraniční štaci, se ho indiáni rozhodli vyměnit za Adama Jánošíka do Litvínova. 

Byl to největší trejd uplynulé extraligové sezony.

A jak se později ukázalo, vyplatil se oběma klubům. Plzeň si otestovala Jánošíka, s kterým se může domluvit na dlouhodobé spolupráci. A play off se stejně zrušilo... Litvínov pak i díky skvělým výkonům Moravčíka udržel extraligu.

„Bylo víc důvodů, proč jsme se zachránili," říká skromně Moravčík v rozhovoru pro web hcverva.cz. „Hodně se povedl příchod Tomáše Pospíšila. Já bych to bral tak, že se nakonec povedlo docela dobře posílit. Přišla nová krev, nový vzduch. Zabrali starší kluci, Viktoru Hüblovi se vydařil konec sezony. Vyrostli i mladší hráči, bylo to celkově dobré oživení."

Mise zachránit Litvínov v extralize se tedy splnila. Moravčík k tomu přispěl dvěma góly a pěti asistencemi, to vše stihl za třináct zápasů. Ve statistice +/- skončil během krátké litvínovské štace na +9.

Teď čeká Moravčíka nová výzva. Odejde do Finska.

Moravčík už v zahraničí krátce působil – v sezoně 2018/2019 se pokoušel prosadit do sestavy slavného Montréalu. Neúspěšně, potloukal se na farmách a zase se vrátil do Plzně.

Nyní si vyzkouší finskou ligu, kde letos působili třeba Jakub Krejčík, Libor Šulák, Lukáš Klok, David Němeček, Adam Polášek, Radek Koblížek nebo Lukáš Dostál.

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz