Moskal posílil Ústí nad Labem. Pletka s Půhoným se upsali Slavii

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Ústí nad Labem získalo na hostování do konce sezony Patrika Moskala (na fotce). Zkušený centr začal sezonu v Prostějově, poté působil ve druholigové Porubě. Posily hlásí také Slavia: z Litoměřic přichází Václav Pletka a z Frýdku-Místku dorazil Jiří Půhoný.

Aplikace Tipsport extraligy

31. leden, poslední den přestupového období, se blíží. Je to vidět. V průběhu týdne změnili působiště Vlastimil Dostálek s Tomášem Vakem (České Budějovice), Jakub Grof (Freiburg), Filip Stoklasa (Litoměřice), střídavé starty do Olomouce má Petr Mrázek a nyní se stěhují i Patrik Moskal (Ústí nad Labem) a Václav Pletka s Jiřím Půhoným (Slavia).

Moskal zahájil sezonu 2016/2017 stejně jako tu předcházející v ambiciózním Prostějově. Ve 32 zápasech vstřelil pět branek a přidal devatenáct asistencí. V prosinci se s ním Jestřábi podobně jako předtím s Janem Káňou, Jiřím Půhoným nebo Lubomírem Korhoněm rozloučili. 

Moskal zamířil do druholigové Poruby, která touží po postupu do vyšší soutěže. Šestatřicetiletý centr ale v Ostravě vydržel jen osm zápasů (2+3), na konci ledna jej jako novou posilu ohlásilo Ústí nad Labem, tým z opačného konce republiky.

Slovan po odchodech Jana Kloze a Marka Loskota hledal tvořivé a rozdílové hráče, aby ulevil Jaroslavu Roubíkovi. Moskal tuto charakteristiku splňuje, v přesilových hrách může být Severočechům platný. Vždyť v sezoně 2014/2015 nasbíral v barvách Šumperka šedesát kanadských bodů. 

Ústí nad Labem je momentálně páté a má velkou naději na přímý postup do čtvrtfinále play off. 

Slavia získala Pletku a Půhoného

Od začátku října, kdy Slavia přehodnotila ambice a kvůli finančním úsporám obměnila kádr, se Pražané potýkají s úzkým kádrem.

Atmosféra v kabině jako by ale hráčům dala druhý dech – skvěle je to vidět na Janu Novákovi. Všichni hrají na hranici svých možností, a i proto se Pražané drží v první čtyřce soutěže. 

Před blížícím se play off se sešívaní dohodli s veteránem Václavem Pletkou a čtyřiadvacetiletým útočníkem Jiřím Půhoným.

Oba nezažívají vydařenou sezonu. Pletka skončil minulý týden v Litoměřicích (36 duelů, 6+9), loňský tahoun Šumperka Půhoný hrál letos za Prostějov (23 zápasů, 5+8) a Frýdek-Místek (11 utkání, 1+0). 

Pletka nejde do neznámého prostředí. V Edenu působil v sestupové sezoně 2014/2015. 

Foto: Jan Kacar, hclitomerice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz