Most a Valašské Meziříčí mezi semifinalisty. Letňany udržely druholigovou příslušnost

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Páteční duely čtvrtfinále play off třetí nejvyšší soutěže určily další dva postupující do semifinále. Most oplatil Jablonci vysokou porážku a po výhře 8:1 je v semifinále. Slaví se také ve Valašském Meziříčí, které zaskočilo v sérii Žďár nad Sázavou. Naopak ve třech sériích skupin Jih a Východ budou muset rozhodnout až nedělní páté duely. Druholigovou příslušnost pak v krátké třízápasové bitvě uhájily Letňany, a to na úkor Pelhřimova.

HokejkaTV

SKUPINA SEVER A STŘED

Co vracet měli soupeři za předchozí vysokou porážku 1:9 hráči Mostu. A povedlo se jim to náramně. V pátečním čtvrtém duelu série Lvi soupeře nahlodali třemi góly už v první třetině, a snížení Maďara v polovině utkání bylo jen jabloneckou labutí písní. Naopak Severočeši byli při chuti a svůj postup postupně stvrdili ještě dalšími pěti zásahy. Mostečtí tak doplnili už jistou postupující trojici Sokolov, Vrchlabí a Kolín. Společně se tak mohou těšit na semifinálové boje.

MOSTEČTÍ LVI – HC Vlci Jablonec nad Nisou 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Bakrlík (Přeučil), 13. Mála, 20. Mála (Bakrlík, Přeučil), 36. Čmolík (Kýhos, Mical), 42. Mála (Bakrlík, Havlůj), 43. Nedrda (Mical, Kuncl), 44. Kýhos (Mála), 55. Polák (Kýhos, Nedrda) – 33. Maďar (Nezbeda, Pavlů).
Konečný stav série: 3:1.

SKUPINA JIH A VÝCHOD

Pro někoho možná překvapivě už ve čtvrtfinále ukončil své účinkování v letošní sezóně celek Žďáru nad Sázavou. Druhý celek skupiny Jih se musel sklonit třetímu celku Východu Valašskému Meziříčí. O postupu Bobrů rozhodlo čtvrté utkání, v němž se sice Plameny dvakrát dostaly na dostřel soupeři, avšak páteční duel byl zápasem hrajícího manažera domácích Petra Dvořáka! Ten dvěma góly a jednou asistencí poslal Bobry do semifinále. V sérii Moravských Budějovic a Hodonína rozhodnuto není. K postupu měli po trefě Franka nakročeno Drtiči, jenže Žihadla ovládla závěr zápasu a vše je otevřené. Pelikán srovnal a Kliment sedmnáct vteřin před koncem poslal sérii do pátého rozhodujícího zápasu!

Podobně je na tom také série Kopřivnice s Havlíčkovým Brodem. Ve čtvrtém duelu Tatra doma úspěšně odvrátila dvoubrankové manko, aby se dokonce Machem dostala do vedení. Voříšek však brzy srovnal, a rozhodovat muselo až prodloužení. To v závěru rozhodl kopřivnický Patrik Gola a k radosti domácích fanoušků poslal sérii k nedělnímu rozuzlení do Kotliny. Mimořádně vyrovnaný duel sehráli hráči Písku a Šumperka. Jihočeši díky trefám Koupala a Polaty dvakrát vedli, leč za hosty srovnávala zkušenost. Nejprve Čuřík a v 56. minutě jednačtyřicetiletý veterán, obránce Pavel Mojžíš. Nerozhodlo ani v závěru nervózní desetiminutové prodloužení, a tak v páté rundě nájezdů domácí Bílek vrátil sérii do Šumperka, kde v neděli rozhodne pátý zápas!

HC Bobři Valašské Meziříčí – SKLH Žďár nad Sázavou 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Vaněk (Váňa), 16. Dvořák (Báchor), 35. Žák (Dvořák), 43. Dvořák – 33. Čermák (Wasserbauer, Panna), 42. Čermák (Wasserbauer).
Konečný stav série: 3:1.

HC Moravské Budějovice 2005 – SHK iClinic Hodonín 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 55. Pelikán (Heinrich, Pospíchal), 60. Kliment (Kabelka, Horký) – 37. Franek (Růžička).
Stav série: 2:2.

HC Tatra Kopřivnice – BK Havlíčkův Brod 4:3 po prodloužení (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 27. M. Mach (Gola), 28. Kofroň (Sluštík, Červenka), 38. J. Mach (Tomášek, Ficek), 69. Gola (Suchý) – 15. Vala (Matušík), 20. Matušík (Milfait), 40. Voříšek (Milfait, Matušík).
Stav série: 2:2.

IHC Písek – Draci Šumperk 3:2 po nájezdech. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Koupal (Sýbek, Marcilis), 43. Polata, rozh. náj. Bílek – 22. Čuřík (Vorobyev, Sedlák), 56. Mojžíš.
Stav série: 2:2.

O UDRŽENÍ

Ke třetímu duelu o udržení druholigové příslušnosti přijeli pelhřimovští Lední Medvědi do hlavního města jen s jedenácti bruslaři do pole a dvěma brankáři. Domácí se chystali potvrdit setrvání v soutěži, což se jim také povedlo. Definitivní rozhodnutí Letci učinili dvěma slepenými góly v 55. minutě, kdy Valík s Heldákem trestali nesportovní počin hostujícího Kříže, který za napadání rozhodčích inkasoval dokonce trest ve hře. Pelhřimovský zadák tak dal neslavné symbolické razítko nepovedené sezóně tradičního účastníka třetí nejvyšší soutěže.

HC Letci Letňany – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Valík (Kotyra, Kohút D.), 18. Horák (Nedorost), 28. Fabiánek (Beran), 47. Kotyra (Kohút D.), 55. Valík (Hejda, Kohút D.), 55. Heldák (Fabiánek) – 1. Adam D. (Kopic), 3. Zadražil (Kříž, Moucha), 60. Zadražil (Port, Votápek).
Konečný stav série: 3:0.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz