Motor je mistrem Chance ligy. Kdo je kdo v jeho týmu?

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

V základní části sice skončily třetí, nakonec ale České Budějovice převezmou pohár pro vítěze Chance ligy. Druhou nejvyšší soutěž vyhrály podruhé během tří let. Kdo se o úspěch zasloužil?

partneři českého hokeje

Brankáři

Petr KVÁČA
Kváča v průběhu sezony hostoval v Třinci a na klíčovou fázi sezony se vrátil do Motoru. V play off měl nejlepší statistiky ze všech gólmanů (96% úspěšnost zákroků, průměr jednoho gólu na zápas) a momentálně se chlubí 210 minut dlouhou sérií bez inkasované branky.

Jan STRMEŇ
Strmeň se v play off s Kváčou pravidelně střídal, v základní části většinou (vzhledem k působení Kváči v extralize) nastupoval on. České Budějovice tak mají na výběr ze dvou kvalitních gólmanů. Strmeň byl se 195 centimetry nejvyšším brankářem Chance ligy.

Ve dvou zápasech základní části zaskočil junior Daniel Svoboda.

Obránci

Pavel PÝCHA
S 29 body nejproduktivnější bek týmu a v rámci Chance ligy s dvanácti góly třetí nejlepší střelec mezi obránci. Zažil životní sezonu a zařadil se mezi ligovou špičku. 

Žiga PAVLIN
Dvojnásobný účastník olympijských her se slovinskou reprezentací může nabídnou zkušenosti, produktivitu a v play off ukázal i hodně emocí. Hru umí přitvrdit a dokáže vyprovokovat soupeře.

René VYDARENÝ
V závěru základní části se dostal do výtečné formy a jeho přínos byl znát i v play off. Zkušený slovenský bek nedělal chyby a i jeho zásluhou měl Motor v play off neskutečnou 94% úspěšnost v oslabení. Skvěle hrál i při hře 5 na 5, o čemž svědčí jeho triumf v ligové statistice +/- (+29).

Mitchell FILLMAN
V základní části byl nejvytíženějším bekem Motoru, od 13. února ale nehraje. Fillman vyniká úžasným bruslením, navíc dokáže kombinovat ve velké rychlosti. Nastoupí v baráži?

Karel PLÁŠIL
Další z důkazů, že České Budějovice měly možná nejkompaktnější obranu v celé soutěži. Plášil, který se před sezonou vrátil ze slovenské extraligy, zazářil deseti brankami a čtrnácti asistencemi. Víc gólů než on dali v Chance lize jen tři jiní obránci.

Zdeněk KUTLÁK
Občas to vypadalo, jako kdyby byl českobudějovický kapitán spíš útočníkem. Rád podporuje ofenzivu a snaží se hrát s pukem. V play off byl se sedmi body nejproduktivnějším bekem Motoru. 

Martin JANDUS
Tahle posila z Ústí nad Labem se Motoru vyplácí. Jandus nastoupil do všech zápasů play off – a i když nemá jisté místo mezi prvními šesti beky, pokud se na led dostane, odvede dobrou práci. Umí rozehrát a blýskl se důležitým gólem ve čtvrtfinále proti Havířovu.

Ondřej KACHYŇA
Začátek sezony strávil na hostování v Kadani, pak měsíc pomáhal Havířovu. Teď už je bezmála dvoumetrový zadák zpátky v Motoru. V play off nicméně plnil roli náhradníka.

Václav PROSPAL mladší
Když se České Budějovice potýkaly s marodkou, vytáhly si z juniorky Václava Prospala mladšího. Pro osmnáctiletého mladíčka to byla zajímavá zkušenost: předchozí sezony totiž strávil v zámořských soutěžích. V play off nenastoupil.

Dva zápasy odehrál junior Václav Svach a před svým odchodem jednou naskočil Zdeněk Čáp.

Foto: Martin Kurfiřt

Útočníci

David GILBERT
Rychlostí zrovna nevyniká, je však pohotový při koncovce a základní část zakončil se 20 góly a 46 body. Urostlý kanadský centr hraje v Evropě třetí sezonu: začal ve Francii a loni působil v EBEL.

Martin NOVÁK
Novák vyhrál se 47 body týmovou produktivitu. Vyrovnal tak svůj osobní rekord z Prostějova.

Jakub BABKA
Mnohdy hrál až ve čtvrté formaci, ale pro tým byl hodně užitečný. A to na obou stranách hřiště: získal hned 34 bodů, chodil ale také na oslabení a bojoval, co to šlo. Ve statistice +/- měl v základní části skvělou hodnotu +21.

Lukáš ENDÁL
Endál po minulé sezoně opustil Havlíčkův Brod – druhá liga tak přišla o nejvýraznější osobnost. Endálovo působení v Motoru mělo skvělé i slabší období, zarputilý forvard se nicméně stal s 22 góly nejlepším střelcem týmu. Bude s Motorem slavit postup? Nebo zažije podobné zklamání jako v předešlých letech s Havlíčkovým Brodem?

Zdeněk DOLEŽAL
Po rozpačitém začátku se dostal do neskutečné formy. V závěru základní části a ve vyřazovacích bojích měl obrovské sebevědomí, dělal drzé kličky a dával důležité góly (k tomu všemu byl nejlepším střelcem Chance ligy během play off). V semifinále se Vsetínem se však zranil. Bude na baráž fit? 

Václav KARABÁČEK
Karabáček je na ledě dost emotivní, jeho zaujetí pro hru si fanoušci zamilovali. V Motoru stihl včetně play off 38 zápasů a blýskl se bilancí 13+21. Stal se týmovou oporou.

Roman PŘIKRYL
Oproti minulé sezoně, kdy hrál za Kladno, jeho produktivita klesla. Byl nicméně nejlepším hráčem Motoru na vhazování (59% úspěšnost) a často chodil na oslabení. Bude mít v baráži víc štěstí v koncovce?

Martin HEŘMAN
V dobách, kdy tvořil elitní formaci s Tomášem Nouzou a Josefem Strakou, atakoval i padesátibodovou hranici. Teď je jeho role v týmu skromnější: společně s Beránkem byl v základní části první volbou trenérů na oslabení. 

Cody BRADLEY
S pukem umí fantastické věci, trenéři mu ale místy vyčítali mezery v defenzivní hře. Postupem času nicméně jeho výkony gradovaly a jeho lajna s Karabáčkem a Doležalem měla v závěru sezony skvělou formu. Americký šikula zazářil v play off třinácti body.

Martin BERÁNEK
Ač je mu teprve sedmnáct, v Chance lize byste našli jen málo hokejově drzých útočníků jako je Beránek. Rozdával hity, hrál s velkým nasazením a dal i dva krásné góly v oslabení. Opravdu milé překvapení sezony.

Jiří ŠIMÁNEK
V létě přišel do Motoru na zkoušku. Někdo by si mohl říct, jestli to měl v 39 letech zapotřebí... On však prostě chtěl Českým Budějovicím pomoct a ostatní nabídky (bez nutnosti zkoušky) nechal ležet v emailu. Místo v sestavě si nakonec vybojoval, stal se platným členem týmu... Jenže pak přišlo zranění, kvůli kterému vynechal konec základní části i celé play off. V baráži už by nicméně mohl nastoupit. 

Miloslav ČERMÁK
V minulosti patřil k nejobávanějším střelcům první ligy, tahle sezona mu ale z individuálního hlediska příliš nevyšla: v 52 zápasech dal devět gólů. Už má ale dost zkušeností, což může zúročit v náročné baráži.

Milan DANČIŠIN
Trenér Václav Prospal se nebál v sezoně dávat prostor mladým hráčům. Třeba dvacetiletý Milan Dančišin odehrál hned 47 utkání v základní části a několik startů zapsal v play off. 

Jakub DOKTOR
Další hráč se vztahem k jihočeskému regionu a zároveň další mladík na soupisce. Jednadvacetiletý centr v létě uspěl na zkoušce a pak si odehrál svoje ve čtvrté formaci. V sestavě se objevoval i během play off.

Pavel NOVÁK
Novákovo jméno je nadějí na lepší zítřky českého hokeje. Na svůj věk (je mu teprve šestnáct) má parádní střelu a pravidelně hraje za ročníkově starší reprezentace. V základní části naskočil do dvaceti zápasů Chance ligy, v play off už nehrál.

Po několika startech v základní části zapsali Vincent Dunn, Ondřej Vaculík a Matouš Hrubec.

Cody Bradley.

Cody Bradley. | Foto: Martin Kurfiřt

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz