Motor ještě řeší posily do obrany. Co říká Prospal o velké konkurenci?

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Na současné českobudějovické soupisce jsou dva brankáři, osm obránců a – teď pozor – dvaadvacet útočníků. Vyplývá z toho několik věcí...

partneři českého hokeje

Zaprvé. V útoku je neuvěřitelný přetlak. „Loni byl kádr úzký. A skončil tak, jak skončil,“ řekl v rozhovoru pro Deník trenér Václav Prospal. 

Narážel tím na nepovedenou baráž, kde byly České Budějovice jasně nejslabším článkem. „Loni nebyli hráči, které bychom sem přivedli. Ale k tomu už se nechci vracet," dodal Prospal. „Překvapilo mě, jak těžko se tady dělá nějaký trejd a jak složité je dostat k nám nějakého hráče, kterého si vytipujeme."

Během léta ale Motor ohlásil hned jedenáct příchodů! „Vedení klubu nám otevřelo náruč s tím, kolik hráčů sem můžeme přivést. Bude tady velká konkurence. Hlavně v útoku," cituje Prospala web ceskobudejovicky.denik.cz.

Druhá věc, která z výše uvedeného počtu hráčů na soupisce vyplývá? Do obrany by se přece jen ještě někdo vešel. „Na obraně samozřejmě dál pracujeme. Nějaké hráče máme rozjednané," přiznal Prospal.

Zajímavé bude sledovat třeba situaci okolo Martina Janduse, se kterým byly České Budějovice v loňské sezoně spokojené, momentálně je ale na soupisce Sparty. Tam je silná konkurence, může tedy dojít k jeho návratu na jih Čech? 

Zatřetí. Před sezonou ještě dojde k odchodům. Několik hráčů totiž přišlo do Českých Budějovic na zkoušku, a ta se nemusí povést.

„Za šířku současného kádru jsem rád. Konkurence bude větší, někdo tady o práci bohužel přijde, ale tak je to v hokejovém prostředí nastavené. A samozřejmě také chceme, aby i nadále dostávali šanci naši vlastní junioři," uzavřel Prospal rozhovor pro Deník.

Změny v ČEZ Motor České Budějovice

Příchody
Jakub Suchánek (O, Jihlava)
Radek Prokeš (Ú, Prostějov)
Jan Kloz (Ú, Pardubice)
Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek)
Miroslav Holec (Ú, Olomouc)
Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem)
Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov)
Ben Hawerchuk (Ú, Barrie Colts, OHL)
Ivan Lytvynov (O, Peliitat, FIN2)
Jan Havel (Ú, Chomutov)
Milan Klouček (G, Pardubice)

Odchody
Zdeněk Kutlák (O, ?)
Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav)
Cody Bradley (Ú, ?)
Jakub Doktor (Ú, Vsetín)
Miloslav Čermák (Ú, ?)
Petr Kváča (G, Třinec)

Martin Novák s Janem Klozem.

Martin Novák s Janem Klozem. | Foto: Instagram ČEZ Motor České Budějovice

Aktuální soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankář: Jan Strmeň, Milan Klouček.

Obránci: Ondřej Kachyňa, Vojtěch Doktor, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený, Ivan Lytvynov.

Útočník: Jakub Babka, Martin Beránek, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Martin Heřman, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Jan Tlačil, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, David Gilbert, Ben Hawerchuk, Jan Havel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz