Motor kosí zranění, Babka proto zaskočil v obraně. Byl to nezvyk, říká

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Sérii osmi porážek nezažili hokejisté Českých Budějovic hodně dlouho. Potkala je teprve v baráži o extraligu, kam vstupovali jako vítězové Chance ligy s nadějemi. Vyjma domácího vítězství nad Chomutovem po samostatných nájezdech ve 2. kole ale zatím vždy odcházeli z ledu smutní.

Nový fanshop

Stalo se tak i v 10. kole, kdy Jihočechy před vyprodanou Budvar arénou porazilo Kladno 4:2. Přesněji, čtyřmi góly je odstřelil Jaromír Jágr.

Kladenští Rytíři v čele s hvězdným majitelem Jágrem po tříbodovém úspěchu u břehu Vltavy jásali nad comebackem mezi elitu, zatímco hráči Motoru se svěšenými hlavami a zjevnými rozpaky přihlíželi soupeřovu křepčení. „Chtěli jsme to být my, kdo se bude radovat. Jenže v tabulce máme dva body. A to je málo. Kladenští získali postup zaslouženě, vyhráli si ho. Loni byli ve stejné situaci, jako jsme teď my. Vyžrali si to a teď dotáhli baráž úspěšně do konce. Doufejme, že je napodobíme příští rok,“ přál si jeden ze zkušenějších budějovických plejerů Jakub Babka.

„Chceme se fanouškům odvděčit, aby nebyli naštvaní, že jsme toho uhráli tak málo."

Do posledního letošního souboje s Kladnem vstupovali šampióni druhé nejvyšší soutěže bez naděje na postup, ale s odhodláním přetrhnout alespoň nepříznivou výsledkovou šňůru. „Šli bychom do toho naplno i v případě mnohem lepší barážové pozice. Všichni jsme ješitní a chceme vyhrávat. Zvláště doma, kde nás fanoušci neskutečně podporují celou sezonu. Chceme se jim odvděčit, aby nebyli naštvaní, že jsme toho uhráli tak málo. Získali jsme jenom dva body. Vypadá to hrůzostrašně, ale měli jsme daleko na víc. Za sebe i ostatní kluky můžu říct, že jsme do toho dali všechno,“ ujistil šestadvacetiletý odchovanec jihočeského klubu.

Motor vyrukoval proti Kladnu aktivním pohybem a ofenzivním elánem, jenže čistý hattrick Jaromíra Jágra mezi 6. a 25. minutou notně otřásl smělými plány hostitelů. Nesložili se a korigovali na 2:3, ale se zvukem druhé sirény přišla čtvrtá trefa sedmačtyřicetiletého matadora. „Tady je vidět, kdo to mí, tak ten gól dá. Když je střela pohotová, vyjde to z každé pozice. Pokud Jarda Jágr dostane prostor, dokáže zakončit. Je to samozřejmě naše chyba a také ostuda pro nás mladší hráče,“ věděl hokejista narozený v době, kdy muž barážového večera startoval famózní kariéru v NHL.

Jihočechům se postupně rozpadly obranné řady. Ze stabilní šestice byli pro zápas 10. kola k dispozici jen Martin Jandus a René Vydarený. Mimo hru zůstali Mitch Fillman, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha a Karel Plášil. Místo nich šli do boje mladíci Ondřej Kachyňa, Václav Prospal mladší a debutující Vojtěch Doktor.

„Jsem připravený nastoupit, kam je potřeba.“

Trenéři ukázali také na forvarda Jakuba Babku, který se musel přesunout na modrou čáru. „Jsem připravený nastoupit, kam je potřeba,“ reagoval vyhlášený technik a bojovník. „Samozřejmě, byl to pro mě nezvyk a dělal jsem chyby. Ale snažil jsem se s tím poprat a odehrát to co nejlíp. V sezoně jsem odehrál půlku zápasu v obraně, když se zranili dva beci. Myslím, že to bylo v Ústí nad Labem. Předtím jsem hrál na beku v minihokeji. Od druhé třídy jsem byl v útoku,“ zavzpomínal.

Českobudějovický tým má před sebou dva zápasy, v nichž se může výsledkově rehabilitovat – nedělní domácí loučení proti Pardubicím, které se zachránily v extralize, a na závěr v sestupujícím Chomutově. „Půjdeme do toho, aby fanoušci neměli z našeho vystoupení v baráži až tak blbý pocit. My ho máme taky a musíme to skousnout. Doufám, že bude na nás vidět, že jsme to nezabalili,“ vyjádřil naději Jakub Babka.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz