Motor má na soupisce 29 hráčů, přesto nevylučuje další zkoušky

Foto: Jan Homolka, hcmotor.cz

V Českých Budějovicích mají na soupisce dva brankáře, deset obránců a po příchodu Lukáše Vopelky už 17 útočníků, přesto nevylučují, že se do přípravy zapojí další hráči na zkoušku.

partneři českého hokeje

„Zatím jsme se rozhodli pouze pro Lukáše a uvidíme, zda ještě někdo další vyplave. Necháváme to otevřené, nic nás netlačí, může se stát, že na try-out ještě hráči přijdou,“ hlásí na klubovém webu Jihočechů asistent trenéra Aleš Totter.

„Každý rok se nám dosud někdo z try-outu vyplatil a vybojoval si místo v kádru. Nějací hráči se nám hlásí sami, případně přes agenty, ale zkouška musí dávat smysl pro obě strany. S Vaškem vše konzultujeme,“ dodává Prospalův parťák.

I s Vopelkou mají trenéři k dispozici hned 17 útočníků. „Pro nás je širší kádr vítaný, na začátku kempu budou hráči rozděleni do dvou týmů, které spolu budou trénovat a hrát proti sobě. Jako trenér chcete v týmu velkou konkurenci,“ líčí.

Podle Tottera nikdo nemá nic jistého. To, že se strhne velký boj o místo v sestavě, jednoznačně vítá. „Jsme rádi, že Lukáš rozšíří konkurenci v útoku. Nikdo nemá nic jistého, a to se týká rovněž hráčů pod smlouvou," zdvihá varovný prst.

Hráči aktuálně trénují individuálně, ke společné přípravě se sejdou v červenci. Ve čtvrtek 16. a v pátek 17. července je čekají testy na suchu, v pondělí 20. začnou na ledě, přičemž už o týden dřív mohou chodit na dobrovolné tréninky.

České Budějovice se po sedmi sezonách vracejí mezi elitu i s posilami. Do brankoviště získaly Marka Čiliaka, do obrany Ondřeje Slováčka a do útoku Miroslava Indráka, Víta Jonáka či produktivního Daniela Voženílka z Chance ligy.

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři:
Marek Čiliak, Jan Strmeň.

Obránci:
Conor Allen, Ondřej Kachyňa, Ivan Lytvynov, Niklas Pavel, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Ondřej Slováček, Jakub Suchánek, Václav Svach, René Vydarený.

Útočníci:
Martin Beránek, Jakub Čížek, Zdeněk Doležal, David Gilbert, Miroslav Holec, Vít Christov, Miroslav Indrák, Vít Jonák, Václav Karabáček, Albert Michnáč, Martin Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Adam Raška, Matouš Venkrbec, Lukáš Vopelka (zkouška), Daniel Voženílek.

Změny v kádru ČEZ Motor České Budějovice

Příchody:

Miroslav Indrák (Plzeň)
Marek Čiliak (Brno)
Ondřej Slováček (Vsetín)
Vít Jonák (Vsetín)
Daniel Voženílek (Litoměřice)
Lukáš Vopelka (zkouška, Hradec Králové/Znojmo)

Odchody:

Milan Klouček (Pardubice)
Jiří Šimánek (konec kariéry)
Lukáš Endál (Poruba)
Jakub Babka (Vsetín)
Jan Kloz (neznámo)
Jan Veselý (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz