Motor měl Valachy na lopatě. Ale až moc jsme se uklidnili, mrzí Pýchu

Foto: Martin Kurfiřt

Českobudějovický Motor ve vyprodané Budvar aréně nepřidal čtvrté vítězství nad Vsetínem a semifinálová série play off Chance ligy nabrala směr zpátky na Valašsko. Zpočátku nic nenasvědčovalo, že se měření sil mezi oběma vzdálenými soupeři může ještě zvrtnout. Motor vedl v 8. minutě 2:0, jenže potom hosté otočili na 2:4 a domácím se podařilo zkorigovat pouze jedním gólem.

Generali Česká Cup

Dvě úvodní trefy z hole Codyho Bradleyho došťouchané z bezprostřední blízkosti vsetínského brankoviště namlsaly jihočeké diváky, ale zřejmě trochu ukolébaly domácí tým.

„Povedl se vstup do zápasu, takhle jsme chtěli začít. Bohužel, nemělo by se stávat, abychom ještě do konce třetiny dostali na 2:2. Nemyslím, že jsme ztratili koncentraci. O tom nemohla být řeč. Spíše se dalo čekat, že soupeři tam spadne nějaký gól, když se mu to nepovedlo předchozí tři zápasy. Nakonec se naplnila tahle obava,“ ohlížel se za utkáním obránce Pavel Pýcha, jenž stál u zrodu vedoucí trefy domácích.

Hokejisté Vsetína prolomili střelecký půst, který v semifinále s Motorem trval plných 193 minut. „Nějak až moc jsme se uklidnili a po chybě dostali na 1:2. Vyrovnání přišlo po střele od modré čáry, která byla tečovaná. Trošku jsme znervózněli. Za stavu 2:2 jsme měli nějaké šance a mohli odskočit, místo toho jsme vzápětí dostali gól od modré. A velká škoda, že jsme inkasovali počtvrté při vlastní přesilovce,“ zamračil se perspektivní bek nad situací, kdy hosté ujeli dva na jednoho a z pravého kruhu se švihem po ledě trefil budějovický odchovanec Luboš Rob. „To byl asi zlomový moment,“ usoudil.

Mužstvo od Černé věže dokázalo zareagovat na krutou změnu stavu po dvou minutách, kdy Václav Karabáček na dva pokusy propasíroval kotouč za záda dalšího Jihočecha ve vsetínských službách Davida Gáby. Vícekrát se však již nerozsvítilo červené světlo, přestože hráči Motoru svírali soupeře v jeho pásmu velkou část třetí periody a zkusili i power play.

Trenéři museli přeskládat útočné řady, neboť v závěru prostřední části zmizel v šatně s bolestivou grimasou Zdeněk Doležal. „Nové složení nám nedělalo problém. Během sezony jsme často protáčeli lajny,“ podotkl Pavel Pýcha.  

Hosté oproti předchozím zápasům sáhli po jiné taktice. Napodobili důrazný styl Motoru ze třetího vzájemného souboje.

„Hráli trošku jinak. Víc na nás čekali ve středním pásmu. Ale myslím, že jsme si s tím měli poradit. Přeci jen za stavu 3:0 na utkání jsme do toho měli vletět a ukončit sérii před našimi fanoušky. Na druhou stranu, Vsetín je kvalitní tým a nemohli jsme čekat, že je smeteme 4:0 a ještě nám nedají ani gól. I když jsme je měli hodně na lopatě,“ zamyslel se Pavel Pýcha před cestou na východ republiky. „Venku jsme v poslední době hráli docela dobře. Doufám, že na to navážeme,“ vyjádřil naději.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz