Motor potvrdil odchody a pojistil si další opory. Co Novotný s Vondrkou?

Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

Motor si pojistil další dva hráče z letošního bronzového týmu – nové dvouleté smlouvy s ním podepsali zkušení útočníci Martin Hanzl a Jakub Valský. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

28letý Martin Hanzl přišel do Českých Budějovic před sezonou z Litvínova a v základní části se stal třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Sezonu nakonec končil se skvělou bilancí 35 bodů, v 65 zápasech nasbíral 12 branek a 23 nahrávek.

Hanzl zažil na jihu Čech bodově nejlepší sezonu v kariéře

„Na jihu Čech se v průběhu sezony adaptoval tak, že zažil bodově nejlepší ročník v životě. Oboustranná ochota v nastalém trendu pokračovat tak byla logická,“ zní z Motoru.

O pět let starší Jakub Valský v Českých Budějovicích odehrál taktéž svou premiérovou sezonu, kterou ozdobil 11 góly a 14 asistencemi v 63 utkáních.

Valského rychlé nohy ani ve 33 letech nezpomalují, zní z Motoru

„Do mužstva okamžitě bezvadně zapadl. Jeho rychlé nohy ani ve 33 letech nezpomalují, přitom jeho zkušenosti jsou po čtrnácti sezonách v extralize skutečně obrovské a neocenitelné,“ pochvalují si na jihu Čech.

Smlouvy na další sezonu běží dvěma klíčovým útočníkům Milanu Gulašovi a Lukáši Pechovi, stejně jako talentovaným forvardům Matěji Tomanovi, Josefu Koláčkovi a Tomáši Chlubnovi.

„Pokračovat v kariéře už nejspíš nebude mistr světa z roku 2010 Jiří Novotný.“

Tamní vedení se pokoušelo dohodnout na nových kontraktech i s útočníky Jindřichem Abdulem, Danielem Voženílkem, Martinem Beránkem či Jiřím Ondráčkem, kteří ale, jak už jsme dřív informovali, kývli na jiná angažmá.

„Pokračovat v kariéře už nejspíš nebude mistr světa z roku 2010 Jiří Novotný. To Michal Vondrka si po další medailové sezoně své kariéry zatím vzal čas na rozmyšlenou, zda se do hokejového kolotoče ještě vrátí,“ píše se na klubovém webu.

„Michal Vondrka si po další medailové sezoně své kariéry zatím vzal čas na rozmyšlenou, zda se do hokejového kolotoče ještě vrátí.“

Už dřív Motor oznámil, že mezi tyčemi přidá další sezonu Jan Strmeň a v zadních řadách pokračují kromě Romana Vráblíka a Petra Šenkeříka, kteří mají dlouhodobé smlouvy z loňska, i Kristofers Bindulis, Stuart Percy a Jan Štencel.

„Další intenzivní jednání probíhají. V první řadě s partnery a sponzory, protože Motor je po další sezoně s omezenými možnostmi prodávat vstupenky opět v napjaté finanční situaci. Jisté je, že letošní rozpočet budou muset do značné míry sanovat spolumajitelé klubu. Do dalšího ročníku už by klub měl být opět soběstačný a tomu je třeba přizpůsobit zejména rozpočet na hráče. Proto jednání se stávajícími i novými posilami probíhají, tým rozhodně bude vhodně doplněn, nicméně nelze hned v květnu očekávat přelomová rozhodnutí. Ta vesměs přijdou, až bude mít klub lepší představu po finančních možnostech na následující ročník. Ostatně i minulý rok přišly posily jako Percy, Bindulis, Piskáček, Ondráček, Valský, Koláček či Novotný až těsně před sezonou, případně dokonce během sezony,“ informuje klub.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz