Motor s Přerovem slaví první bod v semifinále, rozhodovaly přesilovky

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Semifinále play off Ligy juniorů odstartovalo prvními zápasy. V nich rozhodovaly nerovnovážné situace na ledě, které lépe zvládly domácí výběry. České Budějovice zvládly roli proti Chomutovu bez větších problémů, Přerov musel proti Vsetínu otáčet.

Motor skóroval v přesilovkách i oslabení

Oba týmy se potkávaly v DHL extralize juniorů pravidelně, vše nezměnila ani sezona 22/23, kdy se České Budějovice s Chomutovem střetly v základní části Ligy juniorů čtyřikrát. Jihočeši měli třikrát navrch a svoji převahu přetavili v prvním zápase semifinále play off. Motor dominoval zejména při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. 

Budvar aréna se dočkala první trefy zápasu v deváté minutě, kdy se prosadil Richard Pitel (1+2). Gólman Pirátů Josef Sluka byl pod palbou, jelikož Českobudějovičtí vystřelili v úvodním dějství sedmnáctkrát mezi tři tyče. 

Aktivita Motoru se zhodnotila v prostřední části, když úřadoval dvakrát v početní výhodě. Ve 25. minutě nahrál Pitel volnému Davidu Putzovi (1+2), který zametl puk do odkryté klece. Další trest Severočechů zhodnotil o dvanáct minut později Tomáš Březina.

Třetí třetinu poznamenaly tresty, které opět promluvily do skóre zápasu. Ve vlastním oslabení uspěl českobudějovický Alexandr Remeš. Útočník Jihočechů si sedmou trefou v play off umocnil vedení v tabulce střelců. Michal Kalista byl blízko první nule ve vyřazovacích bojích, nakonec ho o ni připravil v čase 58:41 Aleksandr Jajlov, který dal čestnou branku Chomutova. 

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – PIRÁTI CHOMUTOV 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Pitel (Hail, Gřegořek), 25. Putz (Pitel, Drančák), 37. Březina (Putz, Pitel), 56. Remeš (Putz, Hail) – 59. Jajlov (Vostiňák, Starý). 
Rozhodčí: Battěk, Ovsík – Tuháček, Motl.
Vyloučení: 6:5. 
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 48:28 (17:6, 14:12, 17:10).
Stav série: 1:0.

Pavlíček deptal Zubry, Přerov otočil v závěru

Oba týmy neměly jednoduchou cestu do semifinále play off, Přerov obracel sérii s Havlíčkovým Brodem, přičemž i Vsetín přešel přes Slavii až v pátém utkání. V základní části byly zápasy mezi Zubry a Valachy vyrovnané a žádný z týmů neuhájil domácí led. Tentokrát bylo všechno jinak.

Petr Žurek s Adamem Pavlíčkem si uzmuli čtvrtfinálové série pro sebe. Oba gólmani nastartovali první semifinálový zápas ve stejném duchu, když v přerovské MEO Areně nepadl gól v úvodní dvacetiminutovce.

Prostřední část orámovalo několik vyloučení, ale ani ta dlouho nedokázala změnit bezbrankový stav zápasu. Vše změnila 39. minuta, kdy Přerov hrál přesilovou hru, ovšem v ní paradoxně inkasoval. Zubři v základní části dali šestnáct branek v oslabení, ale tentokrát je vyučil Vsetín. Lukáš Stodůlka nahrál puk na Jana Matějíčka, který tváří v tvář uspěl proti Žurkovi.

Třetí třetina dlouho dobu patřila bezchybnému Pavlíčkovi, který deptal svými zákroky střelce Přerova. Hanáci se nakonec dočkali vyrovnání, a to v přesilové hře. V čase 54:03 se trefil Ludvík Lysoněk. O tři minuty a deset sekund později dokonal obrat v podání Přerova David Buršík. Vsetín zkusil hru bez brankáře, ale tu potrestal Miroslav Štíbr. Ve všech gólech Hanáků se ocitla hokejka Radima Hradila (0+3).

HC ZUBR PŘEROV – VHK ROBE VSETÍN 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 55. Lysoněk (Billa, Hradil), 58. Buršík (Lysoněk, Hradil), 58. Štíbr (Buršík, Hradil) – 39. Matějíček (Stodůlka, Mošnička).
Rozhodčí: Blaha, Šudoma – Bartek, Frais.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 29:39 (11:12, 9:16, 9:11).
Stav série: 1:0.

Další program semifinále play off

Pondělí 27. března – 2. zápasy:
16:00 HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín
18:00 HC Motor České Budějovice – Piráti Chomutov

Čtvrtek 30. března – 3. zápasy:
16:00 Piráti Chomutov – HC Motor České Budějovice
18:00 VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov

Pátek 31. března – případné 4. zápasy:
16:00 Piráti Chomutov – HC Motor České Budějovice
18:00 VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov

Neděle 2. dubna – případné 5. zápasy:
18:00 HC Motor České Budějovice – Piráti Chomutov
HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz