Mountfield Cup otevře duel Dynama se Slovanem, Hradec vyzve Spartak

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Čtvrtý ročník Mountfield Cupu startuje. Už dnes po obědě vypukne hradecký turnaj zahajovacím utkáním mezi hokejisty Pardubic a bratislavského Slovanu. V podvečer pak půjde do akce domácí Mountfield, který se střetne se Spartakem Moskva.

NHL 20

Hradečtí hokejisté berou svůj turnaj vážně, dokonce si kvůli němu nechali vyrobit speciální sadu dresů s dominantami města. „Opět přijedou špičkové týmy, Spartak hraje KHL, Slovan je stále špičkou na Slovensku a samozřejmě rival z Pardubic. Bude to pro nás hned ostrá prověrka,“ hlásí kouč Mountfieldu Tomáš Martinec.

Ten do letního turnaje nasadí i hráče širšího kádru. „Předběžně už máme připravené sestavy pro jednotlivé zápasy. Uvidíme, jestli nám to neovlivní zdravotní stav hráčů. V týmu máme 32 hráčů a určitě budeme chtít všechny vidět v akci. Všichni dostanou příležitost si vybojovat A-tým,“ uvádí Martinec, jehož tým na úvod změří síly se Spartakem Moskva.

Příprava východočeských rivalů na extraligu »

Na první zápasy už se těší i hradecký rival z Pardubic, který chce dát na turnaji šanci mladým hráčům a těm, kteří jsou v Dynamu na zkoušce. „Hráči základního kádru v Hradci Králové hrát nebudou,“ potvrzuje asistent pardubického trenéra Radek Bělohlav s tím, že o místo v kádru se popere osmička testovaných borců.

„Myslím si, že try out je zdravý pro mužstvo, konkurence se nám nyní zvýšila. Uvidíme, jak se vše vyvine. Počítáme s tím, že hokejisté na zkoušku odehrají celý Mountfield Cup. Bude to pro ně těžká zkouška, uvidíme, zda nám z ní někdo vypadne. Po turnaji se rozhodneme o dalších krocích,“ dodává sportovní manažer Dynama Jaromír Kverka.

Rozpis Mountfield Cupu 2019

Neděle 4. srpna:
14:00 HC Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava (Hradec Králové)
18:00 Mountfield HK – HC Spartak Moskva (Hradec Králové)

Pondělí 5. srpna:
18:00 Mountfield HK – HC Slovan Bratislava (Hradec Králové)
18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Spartak Moskva (Pardubice)

Středa 7. srpna:
12:00 HC Spartak Moskva – HC Slovan Bratislava (Hradec Králové)
18:00 Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice (Hradec Králové)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz