Mountfield našel náhradu za Německo. Tréninky na ledě uskuteční v Dobříši

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Městečko Dobříš je aktuálně důležitým centrem extraligového hokeje. Na otevřené ploše se v minulých dnech připravovali hráči Sparty, Mladé Boleslavi, Plzně, Kladna či Slavie, brzy se k nim přidá hradecký Mountfield. Svěřenci Vladimíra Růžičky tam první trénink absolvují ve středu.

Fanshop národního týmu

Východočeši měli původně jiné plány, na víkend si nachystali soustředění na Božím Daru, odkud chtěli dojíždět na led k západním sousedům. Jenže německá strana akci zrušila s ohledem na stoupající nákazu koronavirem v Česku a celkovou epidemiologickou situaci.

Vedení hradeckého klubu tedy muselo hledat náhradní řešení. „Mrzí mě, že jsme nemohli odjet na naplánované soustředění na Boží Dar. Po zpřísnění opatření v České republice a po velkém nárůstu nakažených se německá strana zalekla situace a ze dne na den nám možnost využívání ledové plochy odřekla. Velmi nám tím zkomplikovala situaci," uvedl pro klubový web generální manažer Aleš Kmoníček.

Na řadu musely přijít jiné varianty. „Řešili jsme narychlo další možnosti, ale stav v okolních státech je také složitý a ledové plochy v dojezdové vzdálenosti jsou obsazené. Vzhledem k těmto skutečnostem jsme si objednali na tento týden dvě tréninkové jednotky v Dobříši,“ doplnil Kmoníček.

Hradečtí vědí, že klasické hokejové tréninky v bruslích a s hokejkou nic nenahradí. „Jestli máme začít hrát extraligový hokej, tak hráči potřebují být na ledě. Bez tréninku najednou hrát nejde, kluci musejí být připravení,“ potvrdil hlavní kouč Vladimír Růžička. Svěřence bude mít na ledě v Dobříši poprvé ve středu, další příprava tam proběhne o dva dny později.

„V Dobříši byla tento týden ledová plocha na dopolední tréninky z větší části zamluvená, byly volné termíny kolem oběda a po něm. Po pečlivém zvážení a komunikaci s lidmi z Dobříše jsme nakonec dali přednost večerním tréninkovým časům, kdy by již ledová plocha po dopolední zátěži měla být v lepší kondici,“ řekl klubovému webu Aleš Kmoníček.

Extraligoví hokejisté netrpělivě vyhlížejí lepší zítřky. Prozatím nikdo netuší, kdy se soutěž znovu rozjede. V minulém týdnu to chvíli vypadalo slibně. Na pátek byla domluvena klíčová schůzka na ministerstvu zdravotnictví ohledně případného uvolnění nejvyšších soutěží ve fotbale a v hokeji, jenže po známé aféře ministra Romana Prymuly dál panuje nejistota.

„Myslím, že jsme již byli blízko rozhodnutí o začátku trénování na ledě a o pokračování extraligy. Bohužel došlo k této prekérní situaci pro nás v nejnevhodnější dobu. V tuto chvíli čekáme, jak záležitost na Ministerstvu zdravotnictví dopadne a spoléháme na Milana Hniličku, který za hokej ve Vládě a na ministerstvu intenzivně bojuje,“ doplnil závěrem generální manažer Aleš Kmoníček.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz