Mountfield s ním nepočítal, v TELH ale zůstává. Paulovič má novou smlouvu

Foto: hcdynamo.cz

Generální manažer Aleš Kmoníček před několika dny potvrdil, že hradecký Mountfield nadále nepočítá se službami Mateje Pauloviče. Slovenský útočník ale v TELH zůstává, dohodl se totiž na roční smlouvě s Dynamem, kam byl v průběhu uplynulého ročníku vyměněn za švédského beka Oscara Eklunda.

Chance liga na Hokejka TV

Účastník olympijských her 2018 putoval na trase mezi východočeskými rivaly a trošku si spravil chuť, jelikož v Hradci Králové se mu předtím příliš nedařilo. Za Mountfield sehrál Paulovič 26 extraligových utkání s bilancí dvou gólů a čtyř nahrávek.

Slovenský reprezentant později přiznal, že mu úplně nesedl herní systém, který v Mountfieldu ordinoval nový kouč Vladimír Růžička. Klub ho v lednu vyměnil do Pardubic a Paulovič v týmu trenéra Milana Razýma předvedl především bojovné a obětavé výkony ve prospěch týmu.

V dresu Dynama stihl 16 utkání, připsal si gól a tři asistence. Klubu pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži, sám si řekl o další spolupráci. Dle původní dohody měl v Pardubicích hrát jen do konce ročníku 2019-20, s vedením ovšem posléze uzavřel novou roční smlouvu.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

„Matej je mladý útočník, který po svém příchodu zapadl do našeho týmu. I díky svým fyzickým parametrům byl velice platný při hře v oslabení. V této herní situaci vytvořil velmi účinnou dvojici s Tomášem Rolinkem. Věříme, že naváže na tyto výkony a přispěje více i k naší produktivitě,“ uvedl na klubovém webu člen představenstva Dynama Dušan Salfický.

Paulovič si v minulosti vyzkoušel hokej ve švédské juniorce i v zámořských mládežnických ligách USHL či OHL. V Česku si vedle Mountfieldu a Dynama zahrál krátce také za prvoligový Prostějov, v minulé sezoně nastoupil za Jestřáby  ke čtyřem soutěžním střetnutím a vstřelil tři góly. Teď netají spokojenost, že pokračuje v Dynamu.

„Jsem moc rád, že jsem zůstal v Pardubicích. Plány na novou sezonu si moc nedávám, ale rád bych mužstvu pomohl. Chci vyhrávat osobní souboje a také sbírat body. Když se sejde tak dobrá parta, jako byla v těch dvou měsících, které jsem v Pardubicích v minulé sezoně strávil, tak se ničeho nebojím,“ řekl pro stránky klubu Paulovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz