Mountfield věří dravcům: Chalupa, R. Pavlík a Miškář mají nové smlouvy

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

30. listopadu 2018, 16:44

Václav Jáchim

Vedle zkušených hokejistů chtějí vychovat mladé dravce, kteří mají do budoucna velký potenciál. V extraligovém Hradci Králové záměr potvrzuje dohoda se třemi talenty o další spolupráci – nové víceleté kontrakty s klubem podepsali Radovan Pavlík (na snímku), Matěj Chalupa a Patrik Miškář.

Nový fanshop

Všichni hráči jsou aktuálně členy extraligového kádru Východočechů a dávají o sobě vědět. Nejvíc Radovan Pavlík, který měl povedený vstup do sezony a počátkem listopadu si na turnaji Karjala poprvé zahrál za národní mužstvo dospělých.

Prostor v sestavě trenéra Tomáše Martince dostává také Matěj Chalupa. Někdejší útočník Plzně stoupá poslední dobou vzhůru, hodně na sobě pracuje a mezi mantinely nejvyšší soutěže si vede stále lépe. Podobné hodnocení sedí i v případě Patrika Miškáře.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Vedení hokejového Mountfieldu poslední dobou dbá na rozvoj mladých hráčů. „Jsme spokojeni s nově nastavenou koncepcí zabudovávání mladých hráčů a podpis Patrika, Radka a Matěje je pouze logickým vyústěním naší koncepční práce. Samozřejmě si o to všichni řekli svými výkony a pevně věřím, že si postupně vybudují v mužstvu silnější pozici, jelikož předpoklady k tomu mají,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček.

Aktuálně nejproduktivnějším hráčem z uvedeného tria je Radovan Pavlík, účastník posledního mistrovství světa dvacetiletých má v této sezoně na kontě 22 extraligových utkání, pět branek a osm nahrávek. Matěj Chalupa si ve 20 zápasech připsal branku a tři asistence. Patrik Miškář stihl 13 střetnutí s bilancí gólu a pěti nahrávek.

Foto: mountfieldhk.cz

V Mountfieldu věří, že všichni hokejisté se postupně prosadí ještě víc. „Tímto krokem potvrzujeme, že jdeme cestou, kterou jsme si před sezonou zvolili. Jsme rádi, že máme mladé kluky v takové kvalitě. Třeba Ráďa Pavlík se oproti loňskému roku zvedl neskutečně. Naše cesta nekončí, dál chceme budovat tým na mladých hráčích,“ doplnil sportovní manažer Jaroslav Bednář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz