Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

26. května 14:27

Marek Hedbávný

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v příští sezoně. Definitivně o něm ale musí rozhodnout 4. června výkonný výbor Českého hokeje.

partneři českého hokeje

Jak by tedy mohla vypadat druhá nejvyšší soutěž v příští sezoně, kdy se očekává účast hned devatenácti týmů?

Nejprve by se každý s každým utkal dvakrát: logicky jednou doma a jednou venku. To dává dohromady 36 kol.

Potom se tabulka rozdělí na dvě poloviny, podobně jako tomu bylo v minulé sezoně: do horní nadstavby postoupí deset týmů, v dolní skupině bude hrát zbylých devět mužstev. V takto rozdělených skupinách se každý s každým utká dvakrát.

Do play off celkem postoupí dvanáct týmů. Čtyři nejlepší týmy se kvalifikují rovnou do čtvrtfinále. Pátý až dvanáctý tým čeká předkolo.

V dolní nadstavbě se tedy bude bojovat o celkem dvě vstupenky do play off. Zajímavý bude také boj o záchranu: po sezoně se totiž musí soutěž zúžit na šestnáct týmů.

„Nejhorší dvě mužstva z druhé skupiny sestupují přímo."

„Nejhorší dvě mužstva z druhé skupiny sestupují přímo, zatímco celky, které se v ní umístí na čtvrtém až sedmém místě, budou hrát systémem play down o udržení. Nejhorší tým play down sestoupí přímo, druhé nejhorší mužstvo bude účast obhajovat v baráži s vítězem druhé ligy," stojí v tiskové zprávě Českého hokeje.

Připomínáme, že zatím jde pouze o návrh, který vzešel po úterním jednání zástupců prvoligových klubů. O konkrétní podobě herního systému musí teprve rozhodnout Český hokej.

Zatím proto není známo ani rozlosování soutěže. Otázkou samozřejmě zůstává i to, jakým způsobem bude mít prvoligový klub možnost postoupit do Tipsport extraligy. APK LH navrhla systém baráže, ale také o podobě nejvyšší soutěže rozhodne až výkonný výbor Českého hokeje. 

„Výkonný výbor bude rozhodovat také o protinávrhu, kdy by Chance liga dostala víkendový formát."

„Hracími dny by měly zůstat středa a sobota s vloženými pondělky. Výkonný výbor však bude rozhodovat také o protinávrhu, kdy by Chance liga dostala víkendový formát, protože by se hrála v pátek, v neděli a s vloženými středami," píše se na šumperském webu.

Foto: Kateřina Kundertová

Účastníci Chance ligy v příští sezoně

Rytíři Kladno
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín
Piráti Chomutov
AZ RESIDOMO Havířov
HC Stadion Litoměřice
HC Slavia Praha
HC RT TORAX Poruba
HC Dukla Jihlava
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Frýdek-Místek
LHK Jestřábi Prostějov
HC Benátky nad Jizerou
HC Slovan Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
HC Baník Sokolov
HC Stadion Vrchlabí
Draci Pars Šumperk
SC Kolín

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz