Mrázová si zahrála Utkání hvězd NWHL, před rekordní návštěvou se blýskla gólem

Foto: Michelle Jayová, nwhl.zone

21. února 17:49

Jan Šimek

Parádní víkend v Nashvillu si užila česká hokejistka Kateřina Mrázová. Zúčastnila se totiž Utkání hvězd zámořské NWHL, profesionální ženské soutěže fungující od roku 2015. V duelu dokonce svému výběru pomohla gólem k vítězství!

MS U20 2020

Den před samotnou exhibicí se uskutečnily dovednostní soutěže, v týmovém hodnocení uspěl tým Szabados brankářky Shannon Szabadosové, která je mimochodem první brankářkou v historii s vychytaným čistým kontem v mužské profesionální soutěži, s Kateřinou Mrázovou v sestavě.

V neděli se šlo na věc. Tentokrát se hráčky představily v klasickém utkání v Bridgestone Areně, která je domovem hokejistů Nashvillu. Duel výběrů Szabados a Stecklein (dle obránkyně Lee Steckleinové) přilákal do hlediště 6 120 fanoušků, což je nový rekord pro profesionální hokejový zápas žen v Severní Americe!

Hvězdný výběr Szabados s Kateřinou Mrázovou nakonec po parádní bitvě porazil celek Lee Steckleinové v poměru 3:2 po nájezdech a šestadvacetiletá česká útočnice k vítězství svého týmu pomohla i parádní brankou.

Pocta pro Kateřinu Mrázovou je o to větší, že vysloužit si nominaci od výběrové komise na Utkání hvězd NWHL není pro cizinky vůbec snadné. Vždyť v National Women's Hockey League působí vedle Američanek a Kanaďanek pouze šest hráček z Evropy.

Nejvyšší zastoupení má přitom Česká republika. Vedle Kateřiny Mrázové, která nastupuje za Connectitut, totiž v NWHL hraje také další reprezentantka Denisa Křížová, jež obléká barvy Bostonu.

Foto: Michelle Jayová, nwhl.zone

Foto: Michelle Jayová, nwhl.zone

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz