сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Mrkejte na něj: Mistr klíčových okamžiků! Tenhle podpis se povedl

Riku Sihvonen. | Foto: Patrik Žák, hc-vsetin.cz

Riku Sihvonen přišel na Lapač s vizitkou nejlepšího střelce Chance ligy. Finský útočník zatím vysoká očekávání naplňuje, v týmových statistikách navíc vyniká nejen v ofenzivních ohledech.

Sihvonen je aktuálně s deseti brankami nejlepším střelcem VHK. Mezi špičku patří i v porovnání s prvoligovou konkurencí: s 1,69 vstřeleným gólem za 60 minut je v rámci soutěže jedenáctý, podobně je na tom i v případě, že bychom počítali pouze góly v rovnovážném stavu (12. místo v lize s 1,51 G/60).

Oproti předešlé sezoně v Litoměřicích sice mírně slevil, ale...

Přínos pro Vsetín má Sihvonen ohromný. Vždyť hned devět ze svých deseti branek dal v době, kdy bylo skóre nerozhodné nebo byl mezi týmy rozdíl jediné branky. Z toho šest Sihvonenových gólů se nakonec ukázalo jako vítězných! V tomto ohledu nemá v Chance lize konkurenci.

Na Lapači hodně pomáhá i s přesilovkami, což byl loni pro VHK hlavní kámen úrazu. Sihvonen dosud v početní výhodě zaznamenal tři branky, nejvíc z týmu. Současná 18,29% úspěšnost přesilovek sice pořád není ideální, ve srovnání s loňskou mizérií jde ale o znatelné zlepšení.

Sihvonen je pro trenéry první volbou na přesilovky, zato na oslabení vůbec nechodí. Na Vsetíně se totiž těší z opravdu ryzí ofenzivní role, ostatně víc než polovinu svých střídání začíná v útočném pásmu.

I proto je Sihvonen vysoko v mnoha střeleckých statistikách: víc střel na branku (62) a střeleckých pokusů (106) než Sihvonen má na Vsetíně jen ostřelovač Luboš Rob.

A i v případě Sihvonena platí staré, dobré pravidlo: když máš puk na hokejce, nemůžeš dostat gól. Urostlý forvard má totiž kromě skvělých ofenzivních čísel i výborné defenzivní statistiky: s +8 body v kolence +/- je druhý nejlepší v týmu, celkově byl v rovnovážném stavu u patnácti vstřelených a jen u šesti obdržených gólů (lepší poměr má jen Adam Hořanský).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz