Mrkejte na něj: Prokeš je jinde! Dotáhne Havířov do play off?

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Deset zápasů, osm gólů a osm asistencí. To je bilance Radka Prokeše v Havířově, kam má střídavé starty z extraligového Motoru.

Aplikace Tipsport extraligy

S ním v sestavě bral Havířov pět vítězství z deseti zápasů. Zato bez něj? Pět výher a hned třináct proher! 

Jeho 4,28 bodu, které nasbírá za 60 minut, je v Havířově suverénně nejvyšší hodnotou. Druhý Jakub Kotala (který už dohraje sezonu v Mladé Boleslavi) je na 2,80, kapitán Roman Szturc potom na 2,79.

V počtu gólů je Prokeš s hodnotou 2,14 druhý, za zmíněným Kotalou.

Zajímavější ale bývá srovnání v rámci celé ligy. Počítat budeme hráče s více než 200 odehranými minutami.

Mezi nimi je Prokeš v počtu bodů za hodinu hry pátý. Lepší jsou pouze vedoucí Petr Mrázek, pak Michal Gut, Matěj Beran a Petr Chlán.

A góly? Tam je Prokeš také pátý. Překvapivě vede junior Michal Gut, v závěsu za ním jsou Petr Mrázek, Jakub Kotala a Ladislav Bittner.

Přestože Prokeš odehrál za AZet jen deset utkání, byl už u dvaceti vstřelených gólů a u třinácti obdržených. S ním na ledě se tedy hraje celkem hurá hokej, plný gólů. Naštěstí pro Havířov většina z nich padá do sítě soupeře.

Prokeš má i fantastické Corsi – při hře 5 proti 5 si s ním na ledě Havířov vyprodukoval 174 střeleckých pokusů, čelit přitom musel jen 121 střelám soupeře. Lépe je na tom u Slezanů pouze veterán Martin Adamský, jenže ten není moc produktivní a navíc je teď na marodce.

O to důležitější bude, aby Radek Prokeš ve zbývajících šesti zápasech pokračoval ve výborných výkonech. Angažmá v AZetu nebere vůbec ve zlém, dře a bojuje za nový tým, jako kdyby byl jeho odchovancem.

Pokud Havířov přece jen pronikne do vyřazovacích bojů, můžeme bez přehánění říct, že ho tam dovedl právě Prokeš.

Nyní čeká AZet série tří těžkých utkání: s Porubou, Frýdkem-Místkem a Prostějovem. V závěrečných třech kolech proti Benátkám nad Jizerou, Ústí nad Labem a Kadaní musí být stoprocentní. Pak může Havířov skutečně postoupit do play off.

A pokud si mezitím Prokeše nestáhnou České Budějovice, kdo ví, třeba bude Havířov ve vyřazovacích bojích kousat a dá zapomenout na předchozí trápení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz