MS bez Vrbaty a Zbyňka Michálka! Posílí tým Palát, Šustr, či Židlický?

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

28. dubna 2015, 12:25

Adam Bagar

Čeští reprezentanti mají za sebou druhý trénink v moderní O2 Areně před startem mistrovství světa v Praze a Ostravě. Na něm se představila znovu takřka třicítka hokejistů národního týmu, což je víc než dovoluje limit šampionátu. Trenérský triumvirát Růžička – Weissmann – Špaček totiž dál čeká na vývoj v zámořské NHL. Přesto měl v úterý dopoledne zase trošku jasněji, na MS se už s jistotou nepředstaví zkušený obránce Zbyněk Michálek ani kanonýr Radim Vrbata.

Plekanec Chance liga

Oslovit bratry Michálky, to byl v posledních hodinách hlavní cíl českého trenéra Vladimíra Růžičky. "Mluvili jsme se Zbyňkem Michálkem a omluvil se nám z rodinných důvodů. Pak hlavně nemá ani smlouvu," prozrazuje Růžičkův asistent Jaroslav Špaček. "A snažíme se ještě dohnat Milana Michálka, který se nám ale zatím neozval. Dál tak čekáme," doplňuje bývalý zkušený obránce a reprezentant.

Naopak jasno už je okolo možné účasti Radima Vrbaty, který se na světovém šampionátu nakonec nepředstaví. "Už je to jasné, ale byli jsme tak domluveni. Chtěl přijet, kdyby jeho tým nepostoupil do play off, aby měl více času na přípravu. Tím, že postoupili, tak by měl času na přípravu hodně málo," hlásí Jaroslav Špaček, který pořád ještě čeká na to, jak se vyvine série mezi Detroitem a Tampou.

"V noci ze středy na čtvrtek se hraje sedmé utkání. Sledujeme to. Jsou tam hráči, o které bychom měli zájem. Ale chceme je ještě před tím zápasem obvolat, abychom věděli, jestli se s nimi dá počítat nebo ne," přiznává Špaček. Po sedmé bitvě může reprezentaci posílit obránce Marek Židlický, který hájí barvy Detroitu. Z Tampy Bay by pak přicházeli v úvahu útočník Ondřej Palát i bek Andrej Šustr.

"Šustr je pro nás zajímavý. Je to pravák, vysoký obránce s výborným bruslením. Nevíme však zatím, v jakém je teď stavu. Proto chceme ty hráče obvolat a zjistit, jestli mají vůbec zájem," říká spokojený trenér Jaroslav Špaček, který zatím nevidí žádné problémy. "Vše klape tak, jak má. Čekali jsme, v jakém rozpoložení kluci přijedou a jestli budou zdraví. A všechno je v pořádku," uzavírá Špaček.

Sestava české reprezentace na tréninku:

Jakub Kovář, Pavelec, Salák – Němec, Hejda, Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Jordán, Kempný, Mozík – Voráček, Sobotka, Erat – Jágr, Jan Kovář, Klepiš – Červenka, Novotný, Hertl – Simon, Koukal, Zaťovič – Radil, Smoleňák, Vondrka. 

Aktuální kádr české reprezentace před MS 2015:

Brankáři (3):
Ondřej Pavelec (Winnipeg, NHL), Alexander Salák (Novosibirsk, KHL), Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL). 

Obránci (9):
Jan Hejda (Colorado, NHL), Michal Jordán (Carolina, NHL), Petr Čáslava (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Ondřej Němec (CSKA Moskva, KHL), Jan Kolář (Vladivostok, KHL), Jakub Nakládal (Turku, Finsko), Jakub Krejčík (Örebro, Švédsko), Michal Kempný (HC Kometa Brno), Vojtěch Mozík (HC Škoda Plzeň).

Útočníci (16):
Jaromír Jágr (Florida, NHL), Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Tomáš Hertl (San Jose, NHL), Martin Erat (Arizona, NHL), Vladimír Sobotka (Omsk, KHL), Petr Koukal (Jokerit Helsinky, KHL), Jiří Novotný (Jaroslavl, KHL), Martin Zaťovič (Toljatti, KHL), Roman Červenka (Petrohrad, KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), Radek Smoleňák (MODO, Švédsko), Martin Ručinský (HC VERVA Litvínov), Jakub Klepiš (HC Oceláři Třinec), Michal Vondrka (HC Sparta Praha), Dominik Simon (HC Škoda Plzeň), Lukáš Radil (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice).

Realizační tým:

Generální manažer: Slavomír Lener
Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Asistenti: Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček
Manažer týmu: Martin Loukota
Trenér brankářů: Martin Prusek
Video trenér: Jan Procházka
Kondiční trenér: Lukáš Stránský
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil
Fyzioterapeut: Michal Truc
Hospodář: Zdeněk Šmíd.
Media manažeři: Zdeněk Zikmund a Martin Procházka.

Program utkání české reprezentace v základní skupině šampionátu:

Pátek 1. května: 
20:15 Česká republika - Švédsko

Sobota 2. května:
20:15 Česká republika - Lotyšsko

Pondělí 4. května:
20:15 Česká republika - Kanada

Čtvrtek 7. května:
16:15 Česká republika - Francie

Pátek 8. května:
16:15 Česká republika - Rakousko

Neděle 10. května:
16:15 Česká republika - Německo

Úterý 12. května:
20:15 Česká republika - Švýcarsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz