MS v inline hokeji: Demolice Argentiny i těsná ztráta v závěru utkání

Foto: Facebook World Skate - Pics Roberta Strazzabosco/Max Pattis 14. července 23:58

15. července 23:11

Vít Trubička

Oba české týmy měly neděli okořeněnou svými zápasy. České hráčky se nejprve utkaly v Roanu s Argentinou, které uštědřily vysokou porážku 8:1. Zprvu úspěšně si v Asiagu vedl i juniorský tým. Téměř celé utkání držel nad Švýcary jednogólové vedení, o které ale přišel třináct vteřin před závěrečnou sirénou.

Plekanec Chance liga

Snažení juniorského týmu na výhru nestačilo

Český tým šel velmi brzy do vedení. Již v šesté minutě prostřelil Yannicka Marka Jiří Šmahel. Junioři si poté většinu zápasu drželi výraznou herní převahu, kterou nepřerušily ani jinak celkem povedené přesilové hry ze švýcarské strany. Tu podpořili několika výraznými šancemi, jako v případě Jana Kvapila. Ve všech příležitostech ale naráželi na skvěle připraveného gólmana Marka. Na druhé straně hodně povedené práce odvedl Martin Altrichter.

Ovšem třináct vteřin před koncem zavládlo na české střídačce zklamání. Raffaele Cioffo nahodil kotouč tak nebezpečně, až propadl za Altrichterova záda a srovnal na konečných 1:1. Již v pondělí ale junioři mohou zabojovat o zlato ve skupině proti Francii.

„Samozřejmě, že jsme smutní. Malá chybička ke konci nás stála bod, ale neprohráli jsme a úterý si to dáme s Francií o vítězství ve skupině. Švýcary jsme téměř k ničemu nepustili, až na ten závěr. Opět jsme se spolehli na gólmana. Máme tu vyrovnanou dvojici a je jedno, zda chytá Huf či Altrichter,“ řekl k zápasu se Švýcarskem trenér Pavel Würtherle.

Česko – Švýcarsko 1:1
Branky a nahrávky: 6. Šmahel (Jindra) – 40. Cioffio (Kessler).
Vyloučení: 3:1.
Bez využití.
Sestava Česka: Altrichter – Kvapil, Jindra, Turek, Novák – Vranec, Marek, Göndör, Hotěk – Šmíd, Svoboda, Šmahel.
Sestava Švýcarska: Mark – Schmucki, Henrich, Steger, Schryber, Steger, Bieri, Cioffo, Neumeister, Patt, Rohner, Kessler, Planzer, Anderegg, Rozajac.

Gólové hody u českých žen

Do zápasu české hráčky nenastoupily příliš důrazně. To hráčky Argentiny vytušily a hned v druhé minutě otevřela skóre Maria Ignacia Reinaová. Poté se ale naplno rozemlel „mlýnek“ v podání Natálie Mlýnkové, která se po svém návratu z finského kempu české ženské hokejové reprezentace do 18 let uvedla velmi rychlým hattrickem. Trefami z sedmé, osmé a desáté minuty definitivně otočila vývoj utkání v český prospěch.

„Mé trefy byly vyústěním týmové spolupráce. Od spoluhráček ze své lajny jsem dostala přihrávky a já už byla jen ten poslední článek, který poslal puk do branky,“ hodnotí velmi skromně hodnotí svůj třígólový přínos týmu Natálie Mlýnková.

Její snažení podpořily následnými trefami Tereza Vanišová, pro kterou to byla první trefa za inline hokejovou reprezentaci, Sára Čajanová, Karolína Kovářová a dvěma góly Kateřina Mrázová. „Argentinky měly trochu rozštěkaný hokej, tak jsme v úvodu lehce zaváhaly, a pak se to uklidnilo. Dobře našlápnuté z Finska se vrátily Kaltounková s Mlýnkovou. Skvělý premiérový výkon v brance také předvedla Silvie Plucnarová. Měli jsme také plno šancí v přesilovkách, šlo jen o zakončení a dostat tam klid,“ popsal utkání trenér Mikael Pančák.

Česko – Argentina 8:1
Branky a nahrávky: 7. Mlýnková, 8. Mlýnková (Mrázová), 10. Mlýnková (Mrázová), 14. Vanišová, 17. Čajanová, 27. Kovářová (Vonková), 36. Mrázová (Jančová), 40. Mrázová (Čajanová) – 2. Reinaová.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 2:0.
Sestava Česka: Plucnarová – Jančová, Mlýnková, Mrázová, Čajanová – Kovářová, Vanišová, Vonková, Kaltounková – Němcová, Pipková, Flachsová, Jůzková.
Sestava Argentiny: Contiaová (21. Escuderová) – Menesesová, Castagnarová, Reinaová, Sotová, Berenzová, Marinová, Villagraová, Aragonesová, Bendinelliová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz