MS v inline hokeji: Muži i ženy v semifinále! Japonky a Slováci byli bez šance

Foto: World Skate

11. července 20:18

Lukáš Kratochvíl

(BARCELONA, od našeho zpravodaje) Ženský i mužský výběr si na World Roller Games v Barceloně zahrají o medaile, oba celky totiž s přehledem zvládly své čtvrtfinálové bitvy a postoupily do semifinále! Ženy narazí na Itálii, muže čeká lepší z dvojice Španělsko – Kanada.

Nový fanshop

Ženy nastoupily ke svému čtvrtfinálovému duelu už v poledne a suverénně si došly pro postup. Zápas s Japonskem ovládly stylem start – cíl, když první gól daly už v první minutě, do půle pak stihly ještě další tři a celkem vyhrály 8:0.

Foto: World Skate

„Ten zápas nebyl tak jednoduchý, jak to vypadá,“ hodnotil duel trenér Pančák. „Japonky byly nepříjemné v osobních soubojích, hlavně u mantinelů.“

Český tým se ale může spolehnout na svoji elitní formaci. Čtveřice Jančová, Čajanová, Mlýnková a Mrázová i dnes poslala tým do vedení už v první minutě.

„Máme opravdu výbornou první lajnu a tam ty holky vždycky chtějí ukázat celému týmu, že na to máme. Tou svojí vůlí jít příkladem často otevírají skóre zápasu a nabudí tak všechny ostatní,“ potvrzuje Pančák, že první formace má na úspěch týmu mimořádný vliv.

V semifinále Češky narazí na Itálii, překvapivého vítěze čtvrtfinále s Kanadou. Velký rozdíl v tom ale nebude, český tým má jediný cíl, a tím je zlato. „Teď už se není na co šetřit, pokud chceme hrát o zlato, tak musíme prostě vyhrát,“ věří český trenér.

Bitva ve federálním derby

To muži sehráli o poznání napínavější zápas, do zápasu se Slovenskem sice vstoupili dvěma rychlými góly, Slováci se pak ale dostali do kontaktu a celou první půli byli hodně nebezpeční.

„Taktika to byla ten rychlý vstup, ale pak jsme v tom moc nepokračovali,“ hodnotil první půli trenér Martin Tvrzník. „Čekali jsme, že s námi nebudou chtít bruslit, budou stát celý zápas a čekat na brejky, což se taky potvrdilo. My jsme měli super začátek, ale zbytečně jsme je vrátili v první půlce do hry. Až druhý poločas byl to, co jsme chtěli hrát.“

I vstup do druhé půle totiž Čechům vyšel, Petr Kafka se trefil ve 21. a ve 24. minutě a uklidnil svůj tým, který nakonec dokráčel k vítězství v poměru 9:4.

„Změnili jsme do druhé půlky nějaké věci, trošku jsme zahýbali sestavou. Uklidnili jsme se, hráli jsme to, co jsme potřebovali hrát,“ popisoval trenér Tvrzník, co se dělo o přestávce. Češi pak už zbytek zápasu kontrolovali a došli si pro očekávaný postup. V semifinále narazí na lepšího z dvojice Španělsko – Kanada.

Foto: World Skate

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz