MS v para hokeji se blíží. Reprezentanti ve čtvrtek letí do Kanady

Foto: David Handl, parahockey.cz

Hned po skončení turnaje v Rize a Tampere se pozornost českých fanoušků přesune k dalšímu mistrovství světa: od 28. května se totiž v Kanadě koná šampionát v para hokeji.

Čeští para hokejisté, kteří doposud trénovali ve Vysokých Popovicích, odletí do dějiště turnaje v Moose Jaw už ve čtvrtek ráno. 

„Do Kanady odlétáme jako silný, jednotný tým,“ věří reprezentační trenér Jakub Novotný. Na MS povolal tři brankáře a třináct hráčů do pole, v nominaci má hned čtyři debutanty: Petra Bočka, Davida Vrubela, Martina Žižlavského a Filipa Veselého.

„USA a Kanada? Snad jsme se k nim od posledního mistrovství světa zase výkonnostně přiblížili."

Češi se postupně utkají s Jižní Koreou, Spojenými státy a Kanadou. „Ve skupině máme jen tři zápasy a odehrajeme je všechny ve třech dnech. Na každém z nich záleží, půjdeme zápas od zápasu," hlásí trenér Novotný.

„První je ale vůbec nejdůležitější, protože Korea je pro nás nejměřitelnější soupeř. Bude se hrát hlavně o lepší nasazení do dalšího turnajového pavouka,“ ví Novotný. 

„V zápasech s USA a Kanadou uvidíme, jak to půjde, protože dobře víme, že tyto dva týmy jsou stále o krok napřed," uvědomuje si. „Ale už jsme na ně natrénovali. Snad jsme se k nim od posledního mistrovství světa zase výkonnostně přiblížili."

„Korea je pro nás nejměřitelnější soupeř. Bude se hrát hlavně o lepší nasazení do dalšího turnajového pavouka.“

Všechny zápasy českých para hokejistů, kteří stále čekají na svoji první medaili z mistrovství světa, budete moct živě sledovat na ČT sport, případně ČT sport Plus. Souboje s Korejci a Američany se hrají v přijatelných večerních časech.

Nominace českých para hokejistů

Brankáři: Martin Kudela, Michal Vápenka, Petr Boček.

Obránci: Pavel Kubeš, Pavel Doležal, Radek Zelinka, Karel Vágner, David Vrubel.

Útočníci: Michal Geier, Zdeněk Hábl, Miroslav Novotný, Alex Ohar, Patrik Sedláček, Václav Hečko, Filip Veselý, Martin Žižlavský.

Foto: parahockey.cz

Zápasy českého týmu ve skupině

Neděle 28. května:
19:00 Jižní Korea – Česko (ČT sport Plus)

Pondělí 29. května:
19:00 Česko – USA (ČT sport)

Středa 31. května:
3:00 Kanada – Česko (ČT sport)

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz