Můj trest? Prý chyba na internetu! Už abych na to vlítl, těší se Zbořil

Foto: Michal Slavík

20. dubna 2015, 19:15

Jan Šimek

(ZUG, od našeho zpravodaje) Odehrál úvodní zápas s Finskem a další dvě utkání na mistrovství světa hokejistů do osmnácti let musel vynechat. Řeč je o českém obránci Jakubu Zbořilovi. Ten dostal v posledním utkání QMJHL trest na pět minut a do konce utkání. Automaticky tak obdržel stopku do dalšího utkání. Všeobecně se mělo za to, že distanc si mladý bek odpyká na začátku nové sezony, jenže suspendace se vztahovala i na světový šampionát.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

A to nečekal vůbec nikdo včetně samotného hráče. „Zpočátku jsem to vůbec nevěděl, až po prvním zápase s Finy mi řekli, že mám tuto suspendaci. Byl jsem docela překvapený,“ přiznává Jakub Zbořil, za kterého se postavila Canadian Hockey League (CHL). „CHL poslala dopis, že si trest mohu odsedět na začátku této sezony, ale IIHF rozhodla, jak rozhodla, takže jsem hrát nemohl,“ krčí rameny nadějný hokejista.

Do druhého zápasu s Lotyšskem tedy nenastoupil, ale hned následující den se dozvěděl, že mu byla suspendace prodloužena o další utkání. Nemohl tedy zasáhnout do bitvy s kanadským týmem. „Kanada prý vyhlásila, že šlo o chybu, a normálně jsem měl dostat dva zápasy. Akorát člověk, který to psal na internet, se spletl a napsal pouze jedno utkání. Prý šlo jen o chybu na internetu, ale nevím...,“ říká mladý obránce.

Nemá strach, že bude na tribuně i v posledním utkání skupiny proti domácímu Švýcarsku? „Už si z toho dělám srandu, ale na zápas se chystám tak, abych do něj vstoupil naplno a pomohl týmu,“ tvrdí brněnský odchovanec, který nervózně sledoval zápasy svých parťáků. „Hlavně když se prohrává, je těžké se na to dívat. Chci svému týmu pomoci, ale nemůžu. Dívat se na utkání shora je špatné. Celkem mě svrbí nohy, už abych na to vlítnul,“ přeje si Zbořil.

Jak strávil dva duely české osmnáctky, ve kterých nemohl startovat? „Na první zápas jsem se díval s kluky, natáčeli jsme jej na kamery pro realizační tým. Na utkání s Kanadou přijel táta s bráchou, byl jsem rád, že jsme se potkali. Vždyť s bráchou jsem se neviděl skoro rok, takže jsem si s ním povykládal,“ upřesňuje urostlý zadák.

Část volného dne před soubojem se Švýcary strávil ve společnosti svých příbuzných. „Před tréninkem jsme měli dvě hodiny volno. S tátou a bráchou jsme si byli sednout v restauraci. K večeru budeme s kluky na hotelu odpočívat, regenerovat a připravovat se na zítřek. Trest už mám odpykaný, konečně nebudu muset sedět na tribuně,“ uzavírá Jakub Zbořil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz