Musíme najít naši tvář. Nesmíme ale panikařit, je teprve začátek, ví Holešinský

Adrián Holešinský | Foto: hcplzen.cz

Minulý týden Západočeši na svém ledě porazili mistrovský Třinec 3:1, navíc po skvělém výkonu, a také v pátek proti Motoru inkasovali pouze jednu branku. Avšak právě ta rozhodla o tom, že tři body putují na jih Čech.

O tom, co zápas rozhodlo, měl plzeňský útočník Adrián Holešinský hned jasno: „Určitě rozhodovaly přesilové hry, na kterých musíme zapracovat. Už od prvního zápasu se v nich trápíme, ani v Litvínově jsme si v nich nedokázali více pomoci. A proti Českým Budějovicím to bylo jako přes kopírák. Speciální týmy na ledě rozhodují zápasy.“

Škoda si v aktuální sezoně zahrála již 22 početních výhod, vstřelila v nich nicméně pouze jednu branku. 

„Určitě chybí častější střelba. Snažíme vždy zahrát nějaký vzorec, ale spíše bychom to měli zjednodušit. Určitě si k tomu sedneme a zapracujeme na tom,“ dodává slovenský reprezentant.

„Snažíme vždy zahrát nějaký vzorec, ale spíše bychom to měli zjednodušit."

Zatímco Oceláři se na plzeňském ledě prezentovali útočnou hrou, Motor to měl zcela opačně. Svěřenci Ladislava Čiháka se zaměřili na poctivou defenzivou, čímž domácí dlouho nepouštěli do velkých šancí. 

„Určitě to byly zcela rozdílné zápasy, avšak my musíme být připravení na všechno. Vždy se musíme prezentovat hrou, kterou chceme hrát my a nemělo by nás více zajímat, jak hraje soupeř," hlásí Holešinský. „Pokud totiž budeme dodržovat náš systém, tak budeme moct hrát vysoko. Hra pět na pět byla vyrovnaná, oba celky měly nějaké šance, ale znovu bych se opakoval, my jsme si měli pomoct v početních výhodách.“

Indiáni v polovině zápasu stáhli sestavu na tři lajny, Holešinský poskočil ze druhé pětky do první útočné formace. Kýžený efekt to ovšem nepřineslo, i když ve třetí třetině už měli Plzeňané velké šance na srovnání.

„Každý hráč je na takovou situaci připravený, to nijak neovlivňuje náš styl hry. Trenéři chtěli nakopnout mužstvo, což se mírně povedlo, ve třetí třetině jsme tam měli dostatek šancí, gól jsme ale nedali. Musíme se z toho ponaučit do dalších zápasů,“ prohodil Holešinský.

„Pokud budeme dodržovat náš systém, tak budeme moci hrát vysoko."

Západočeši mají v neděli volno, jelikož západočeské derby se v rámci Hockey Outdoor Triple odehraje až v polovině února na doskočišti skokanského můstku v Klingenthalu. Znovu do akce tak půjdou až příští týden ve středu, kdy hostí pražskou Spartu a následně zavítají na horkou půdu Pardubic.

Vskutku, není to jednoduchý los. „Určitě nesmíme panikařit, je teprve začátek sezony. Musíme najít naši tvář, jít zápas od zápasu a pracovat na tom, abychom byli v každém dalším zápase lepší a lepší. Jak ze začátku sezony ale nebudeme sbírat body, tak to bude poté jen těžší,“ říká závěrem Adrián Holešinský.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz